Z pasji do drewna i narzędzia festtool

Zawodowo buduję domy z bali i uwielbiam to robić. Sam w takim mieszkam, uwielbiam drewno, jego naturalność, piękność i złożoność. Gdzie inni widzą deskę, ja widzę piękne słoje, ciekawe sęki oraz historię drzewa, którym kiedyś ta deska była. Z pracy do pasji nie daleko, ponieważ moją pasją są drewniane meble.

Narzędzia festool w pasji 

zagłębiarka festool ts 75Moje hobby to tworzenie meble ale też przedmiotów codziennych z drewna. Robię to głównie dla siebie, ale kilku znajomych widząc moje arcydzieła chętnie płacą za takie produkty. Ponieważ dostać meble industrialne jest naprawdę ciężko. Do mojej pasji niezbędne są narzędzia i używam te z najwyższej półki. Główne narzędzie to zagłębiarka festool ts 75, która jest niezastąpiona jak trzeba coś dokładnie przyciąć. Jest to narzędzie o niezwykłej precyzji, a także łatwości obsługi. Z tej samej firmy posiadam frezarki, które pozwalają na rzeźbienie przepięknych wzorów oraz gładkie wykończenia. Jednak to zagłębiarka festtool ts 75 jest najczęściej używana i niezastąpiona w mojej pasji. Oprócz tego jak każdy inny człowiek zajmujący się obróbka drewna posiadam młotki gwoździe i dłuta. Przydatny jest również papier ścierny różnej gramatury. Własnie w takim otoczeniu, z takimi narzędziami powstają z mojej pasji piękne meble w stylu skandynawskim oraz choćby podstawki na kwiaty. Tworzę również własne krzesła, stoły i wszystko na co tylko wpadnę bo z takimi narzędziami nie ma rzeczy nie możliwych. Drewno daje niesamowite możliwości, czasem samo inspiruje, wystarczy się mu bardziej przyjrzeć, a czasem coś podpatrzę w internecie lub odwiedzając znajomych.

Podsumowując pragnę zaznaczyć, że odpowiednie narzędzia w odpowiednich rękach mogą tworzyć cudowne rzeczy. Niektórzy malują przepiękne obrazy, niektórzy piszą doskonałe książki, a ja tworze w drewnie, raczej nie jestem żadnym wielkim artystą, ale znalazłem swoją pasję.

O autorze: Grażyna