Wyposażenie jachtów – trendy na 2017 rok.

Podobnie jak w modzie, trendy na nadchodzący sezon są również wyznaczane w żeglarstwie. Raz do roku na całym świecie (oczywiście nie w tym samym terminie w każdym mieście) odbywają się specjalne targi żeglarskie. Można tam coś kupić, a można i tylko poobserwować jakie nowości proponują znani producenci jachtów i wyposażenia do nich. Dla każdego fana żeglarstwa jest to nie lada gratka i na pewno warto się na takie targi wybrać.

Co będzie modne w 2017 roku – jak wyposażyć jacht?

różnorodne wyposażenie jachtówJedną z większych żeglarskich imprez jest ta, organizowana w Wielkiej Brytanii. W okolicy września do Southampton zjeżdżają się tysiące żeglarskich zapaleńców. Jednocześnie w mieście odbywa się wiele imprez towarzyszących temu wydarzeniu. Można zatem powiedzieć, że Southampton jest prawdziwą Mekką żeglarzy i miastem o tak dużym znaczeniu, jak Paryż czy Mediolan dla fanów mody. Na targach obejrzymy tysiące różnych modeli jachtów – większych, mniejszych, bardziej i mniej fantazyjnie skonstruowanych. Znajdziemy tam również różnorodne wyposażenie jachtów. W 2017 roku w tym zakresie postawimy przede wszystkim na naturalne wykończenia – drewno, szkło. Odchodzimy zatem od gołego, kolorowego, sztucznego tworzywa, z którego zazwyczaj zrobione są jachty. Kolorystyka również będzie bardziej stonowana. Żagle w jaskrawych odcieniach będą w tym sezonie rzadkością. Do tego modne staną się elektroniczne gadżety w wyposażeniu jachtów. Od stacji pogodowej, przez anteny telewizyjne, aż po echosondy i różnego rodzaju przetworniki.

Nie trzeba jechać do Southampton żeby uczestniczyć w ciekawych targach żeglarskich. Takie są organizowane na całym świecie, również w Polsce. W zeszłym roku dużą imprezą cieszył się Poznań, choć wcale nie jest położony nad morzem i nie ma zbyt wielu posiadaczy jachtów.

O autorze: Andrzejek