Wymiana sterowników i maszyn zwiększa wydajność produkcji

W przypadku modernizacji linii produkcyjnych w zakładach przemysłowych często dochodzi do wymiany maszyn na nowsze. W takim przypadku koniecznym jest dostosowanie całej linii produkcyjnej do możliwości nowej maszyny. Adaptacji wymaga miejsce, w którym ma być zainstalowana maszyna. Inne gabaryty czy waga to tylko niektóre z parametrów, które należy uwzględnić przy wdrażaniu nowego sprzętu.

Sterownik programowalny daje wielkie możliwości

profesjonalne programowanie sterowników PLCNiezbędne jest również zapewnienie odpowiednich parametrów zasilania oraz prawidłowe podłączenie innych instalacji na przykład sprężonego powietrza.Najważniejszym jednak jest odpowiednie zaprogramowanie nowego robota. Program, który ma być wgrany do robota przeważnie jest zbliżony do poprzedniej aplikacji. Jednakże ze względu na inną technologię i możliwości nowego sprzętu niezbędnym jest dostosowanie go do bieżących warunków. Urządzenia wykonawcze przeważnie są sterowane za pomocą sterowników PLC, które umożliwiają zmiany w programie w czasie rzeczywistym. Są to urządzenia, które oferują wielkie możliwości w zakresie sterowania procesami. W związku z tym niezbędnym jest profesjonalne programowanie sterowników PLC w taki sposób aby współdziałały one odpowiednio z nowymi robotami przemysłowymi, które są instalowane na halach podczas modernizacji. Odpowiedni program wraz z nowym sprzętem pozwala uzyskać większą wydajność a co za tym idzie oszczędności finansowe.

W związku z tym coraz więcej inwestorów decyduje się zainwestować coraz większe kwoty pieniężne w celu modernizacji swoich zakładów wytwórczych. Są oni świadomi korzyści, które z wynikają z tego faktu. Zdają sobie sprawę, że kluczowym punktem procesu jest profesjonalne programowanie sterowników oraz maszyn, które odpowiadają za prawidłowy przebieg procesu.

O autorze: Aleksandra