Wpływ sauny infrared na układ oddechowy – wysoka wilgotność

W wielu salonach SPA i centrach odnowy biologicznej znajdują się różne rodzaje saun. Takie sauny można też zainstalować we własnym domu. W sprzedaży dostępne są nawet sauny jednoosobowe, więc wcale nie potrzeba dużo wolnej przestrzeni, by wprowadzić do własnego domu taką atrakcję.

Wysokie bezpieczeństwo w trakcie korzystania z sauny infrared

kabiny na podczerwieńO zaletach korzystania z różnych rodzajów saun wiedzieli już starożytni. Pradawne łaźnie były nie tylko pomieszczeniami, w których można było się umyć, ale również saunami. Były to jednak sauny parowe, a teraz znacznie większą popularnością cieszą się suche sauny. Wśród nich można wyróżnić np. saunę na podczerwień. Jak sama nazwa wskazuje, jest to sauna, w której ogrzewanie ciała następuje przy pomocy promieniowania podczerwonego. Takie kabiny na podczerwień charakteryzują się naprawdę dużym bezpieczeństwem. W porównaniu do zwykłych saun suchych (np. tradycyjnych saun fińskich) nie ma tutaj mowy o poparzeniu ciała. W saunie na podczerwień nie znajdują się żadne gorące powierzchnie. Poza tym w saunach infrared temperatura wcale nie jest taka wysoka. W saunach fińskich tradycyjnych znajdują się gorące powierzchnie, a temperatura jest znacznie wyższa, co jest mniej bezpieczne dla człowieka korzystającego z sauny. W saunach na podczerwień panuje duża wilgotność. Wilgotne powietrze to powietrze, w którym zawieszone są cząsteczki wody.

Wdychając takie powietrze w saunie infrared, dochodzi do odciążenia całego układu oddechowego. W ten sposób można połączyć dobroczynne działanie sauny na podczerwień wraz z dobrym wpływem wilgotnego powietrza na układ oddechowy. W tradycyjnych saunach suchych płuca są znacznie bardziej obciążone ze względu na to, że wilgotność wewnątrz takich saun jest niska. Dlatego lepiej korzystać od czasu do czasu z kabin na podczerwień.

O autorze: Dominika