Wizyta u psiego fryzjera

Jeżeli zdecydujemy się na psa, musimy pamiętać, że spada na nas odpowiedzialność za niego na długie lata. Musimy zapewniać mu odpowiednią dawkę ruchu i dobrane pożywienie. Wiążę się to również z regularnymi wizytami u weterynarza i fryzjera.

Pielęgnacja psa u fryzjera w krakowie

psi fryzjer krakówNiezależnie od tego czy nasz pupil ma długą czy krótką sierść musimy o nią dbać szczególnie, ponieważ niepielęgnowana może stać się siedliskiem bakterii, a ponadto mogą na niej powstać kołtuny. To dlatego psi fryzjer kraków ma tak szczególne znaczenie. Dzięki swojemu sporemu doświadczeniu przystrzyże zbyt długą sierść naszego psa, a także pokaże jak należy ją czesać w domu. Przy tej czynności liczy się nie tylko kierunek czesania i właściwa szczotka, ale i odpowiednio częste czesanie. Warto również zdawać sobie sprawę, że psie uszy, oczy oraz pazury również wymagają pielęgnacji, a z wiekiem jest ona jeszcze częstsza. Fryzjer wyczyści delikatne uszy i oczy naszego czworonoga, a w przypadku zbyt długich pazurów umiejętnie je podetnie. Jego umiejętności, cierpliwość i spokój spowodują, że nawet pies, który nie przepada za kąpielą, zniesie ją spokojnie. Należy pamiętać o tym, że psa nie należy kąpać zbyt często – tylko od czasu do czasu podczas wizyty u fryzjera i w momencie, gdy pobrudzi się nieczystościami podczas spaceru. W żadnym wypadku nie należy używać w tym celu szamponu przeznaczonego dla ludzi, ponieważ może on wywołać u psa alergię czy podrażnić skórę. Nasz fryzjer z pewnością doradzi nam odpowiednie specyfiki.

Pies obdarzy nas swoją bezwarunkową miłością, a my możemy mu się odwdzięczyć nie tylko czułościami i długimi spacerami, ale i odpowiednią pielęgnacją. Zadbany pies jest szczęśliwy i radosny, więc wizyty u fryzjera powinny być regularne.

O autorze: Grażyna