Warunki wypożyczenia samochodu z wypożyczalni

Wynajęcie samochodu to zdecydowanie usługa warta uwagi. Nie każdy jednak może od tak wypożyczyć samochód z wypożyczalni. Są bowiem pewne ograniczenia, które mogą nam uniemożliwić wynajem auta. Sprawdź jakie wytyczne należy spełnić by móc skorzystać z wypożyczalni samochodów.

Warunki wypożyczenia samochodu

popularna wypożyczalnia samochodów w KrakowiePrzede wszystkim aby wynająć samochód musimy mieć ukończone 21 lat. Żadna popularna wypożyczalnia samochodów w Krakowie nie wypożyczy auta 18-sto latkowi, który dopiero co odebrał swoje prawo jazdy. Jest to dla nich zbyt ryzykowne i nieopłacalne przedsięwzięcie. Niestety powszechnie młode osoby, które dopiero co zdały egzamin na prawo jazdy nie uważa się jako kierowców godnych zaufania, co nie koniecznie musi pokrywać się z prawdą. Dodatkowo by wypożyczyć samochód z wypożyczalni, musimy mieć staż za kółkiem. Zwykle jest to okres około roku. Wiadomo, że wypożyczalnia nie jest w stanie stwierdzić, czy regularnie prowadziliśmy auto przez ostatni rok, w związku z czym kierują się oni datą wystawienia dokumentu prawa jazdy. Oczywiście minimalny wiek i okres doświadczenie w prowadzeniu pojazdu mogą różnić się w zależności od wypożyczalni, a także klasy samochodu. Im jest ona wyższa, tym więcej musimy mieć lat i dłuższy czas stażu za kierownicą. Nie jest to narzucone żadnymi przepisami w związku z czym, firmy wypożyczające samochody samodzielnie ustalają sobie wytyczne.

Aby wypożyczyć auto musimy dysponować także gotówką na kaucje, która w 90% wypożyczalni musi zostać uiszczona kartą kredytową bądź debetową. Dokumenty, które musimy okazać pracownikowi wypożyczalni to prawo jazdy oraz dokument tożsamości. W przypadku gdy wypożyczamy auto na firmę, musimy dostarczyć również upoważnienie pracownika reprezentującego przedsiębiorstwo.

O autorze: Cezary