Tanie i dobre klocki

Zabawa dla dziecka jest najważniejszym zajęciem, któremu poświęca niemalże cały swój czas. To właśnie wtedy uczy się nowych umiejętności i poznaje podstawowe zasady rządzące światem. Dlatego warto dawać maluchom kreatywne zabawki.

W jakim wieku dać dziecku klocki?

niedrogie klocki dla małych dzieciKilkumiesięczne niemowlęta nie potrafią się samodzielnie bawić, gdyż ich rozwój fizyczny im na to nie pozwala. Na początku w centrum zainteresowań są grzechotki i gryzaki, ale kiedy maluch nauczy się stabilnie chwytać przedmioty do rąk i siedzieć, to można pomyśleć o zakupie klocków. Na rynku znajdziemy niedrogie klocki dla małych dzieci oraz klasyczne klocki dla starszych dzieci. Dla najmłodszych użytkowników są one przeważnie wykonane z gumy plastiku lub drewna oraz mają duży rozmiar, dzięki czemu dziecko ich nie wsadzi do buzi ani się nimi nie zadławi. Tego typu klocki mogą być edukacyjne, dzięki czemu maluch bawiąc uczy się nowych rzeczy. Najczęściej są one kolorowe, mają cyferki lub literki na bokach albo z każdej strony jest zastosowana inna tekstura, która stanowi ćwiczenie sensoryczne dla malucha. Takie klocki są lekkie, przez co dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. Najczęściej mają kształt kostek, które łatwo układać jedną na drugiej. Na początku zabawa klockami będzie polegać jedynie na burzeniu wszystkiego co zbudują rodzice, ale z czasem maluch nauczy się techniki układania klocków i wtedy rolę mogą się odwrócić. Jeżeli chodzi o cenę klocków, to przeważnie można kupić już za niecałe trzydzieści złotych.

Dzieci bardzo lubią bawić się klockami, ponieważ to kreatywna zabawa, która daje maluchom mnóstwo możliwości. Przede wszystkim uczy wielopoziomowego myślenia i planowania przestrzennego. Pierwsze klocki można dać już półrocznemu maluchowi, choć niektóre modele można kupić wcześniej.

O autorze: aniam