Sufity z obrazem nieba

 

Okazuje się, że atrakcyjna aranżacja wnętrza nie musi opierać się tylko i wyłącznie na obszarze ścian czy podłogi. Wzorem dawnych pomieszczeń, gdzie integralną częścią wnętrz były również sufity, również w dzisiejszych czasach przywiązuje się do ich wyglądu coraz większą wagę. Tym bardziej, że współczesne technologie pozwalają nam na bardzo wiele.

Oryginalny sufit w naszych domach

sufity barrisolKażdy z nas, kiedy remontuje mieszkanie lub urządza te dopiero co kupione, skupia się na tym, jaką wybrać podłogę, na jaki kolor pomalować ściany, czy też jakie meble będą najlepiej pasowały do całości. Okazuje się, jednak, że mamy jeszcze jedną możliwość. Warto przemyśleć, czy nie chcemy w jakiś sposób ozdobi sufitu. W ostatnich latach, przykładowo, coraz większą popularnością cieszą się  sufity barrisol, czyli podwieszane lub napinane sufity, które stają się ważną dekoracją we wnętrzu. Możemy albo zdecydować się na zróżnicowanie sufitu pod kątem jego wysokości, co pozwala na ciekawe manewrowanie oświetleniem, albo na stworzenie obrazu na suficie. Ta druga opcja jest bardzo intrygującym i odważnym zarazem rozwiązaniem. Decydując się na zamieszczenie na suficie na przykład obrazu nieba, musimy uważać z ilością dekoracji w całym wnętrzu. Wszystko musi być bowiem odpowiednio wyważone. Najczęściej wybierane sufity napinane albo przedstawiają błękitne niebo, albo też niebo pełne gwiazd. Ta druga opcja najlepiej spełnia swoją rolę w sypialni, oczywiście.

Urządzając wnętrza swoich domów czy mieszkań, możemy skusić się na dość nietypowe rozwiązania. Jednym z nich mogą być napinane sufity, przedstawiające na przykład niebo. Taki sufit na pewno wprowadzić zupełnie nowy klimat do pomieszczenia i pozwoli nam się wyróżnić. Musi go jednak odpowiednio skomponować z całością aranżacji. 

 

O autorze: Michał Gąbka