srdfh

Detektor gazowy jest rodzajem detektora cząstek naładowanych, w którym materiałem roboczym jest gaz. Cząstka naładowana przechodząc przez gaz jonizuje go, czyli odrywa elektrony od atomów. Elektrony następnie docierają do anody, co powoduje wytworzenie sygnału elektrycznego rejestrowanego w elektronicznym systemie detekcji. Większość detektorów gazowych wykorzystuje mechanizm wzmocnienia gazowego, czyli powielenia pierwotnych elektronów w silnym polu elektrycznym.

Czujnik gazu produkowane przez Kontakt-Simon

wysokojakościowe czujniki gazu simonProdukowane przez firmę Kontakt-Simon wysokojakościowe czujniki gazu simon sygnalizują niebezpieczeństwo ulatniającego się gazu i automatycznie poprzez zawór wykonawczy zamykają główny zawór gazowy. Wysokojakościowe czujniki gazu simon zostały opracowane w zgodzie z normą UNE-EN 50194 i wykrywają obecności gazów toksycznych i wybuchowych, takich jak: metan, propan, butan, gazów miejskich, gazu ziemnego oraz innych. Alarm sygnalizowany jest czerwoną diodą LED i sygnałem dźwiękowym. Czujnik ten wymaga indywidualnego zasilacza, dostępnego również w ofercie firmy Kontakt-Simon. Istnieje również możliwość automatycznego odcięcia gazu w połączeniu z elektrozaworem. Czujnik wykrywa także obecność dymu pochodzącego z pożaru poprzez detekcję gazów wytwarzanych w trakcie procesu spalania. Uwzględniając różną gęstość sprzedawanych gazów, wysokojakościowe czujniki gazu simon należy zainstalować poniżej poziomu ewentualnego wycieku gazu, w pobliżu sufitu, w miejscu gdzie ruch powietrza nie będzie hamowany przez wyposażenie wnętrza.

Podsumowując, produkty elektroniczne Simon to najwyższy standard. Szczegółowo wykonane, z zastosowaniem materiałów najlepszej jakości, tak by spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Warto zainwestować w wysokojakościowy czujnik gazu Simon, aby mieć pewność, że w razie awarii instalacji zostaniemy w porę ostrzeżeni przed ulatniającym się gazem.

O autorze: Krystian