Smartfon czy zwykła komórka?

Mimo rozrastającego się z roku na rok rynku smartfonów w Polsce, w dalszym ciągu jest dużo zwolenników klasycznych rozwiązań, w tym przypadku klasycznych telefonów komórkowych. Posiadają one niektóre nowoczesne funkcje, ale w większości są zorientowane na ułatwienie kontaktu z najbliższymi.

Zalety klasycznych telefonów komórkowych

maxcom - bateria do telefonuSmartfony to niewątpliwie urządzenia o ogromnych możliwościach, ale tak naprawdę większość użytkowników nie wykorzystuje ich potencjału w pełni. Właśnie dlatego od kilku lat stopniowo rozwija się rynek telefonów klasycznych. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim mocna i przede wszystkim, wymienna bateria. Wymiana baterii w większości smartfonów na rynku jest równoznaczna z odesłaniem telefonu do serwisu, gdyż jest ona przymocowana na stałe. W telefonach klasycznych nadal można bez trudu wyjąć samodzielnie baterię i ją wymienić. Jeżeli chodzi na przykład o klasyczne telefony marki maxcom – bateria do telefonu jest dostępna w oficjalnym sklepie tego producenta. Oprócz możliwości wymiany, ze względu na dużo mniejszy ekran i rzadsze korzystanie z innych funkcji niż typowo komunikacyjne bateria telefonów klasycznych wytrzymuje dużo dłużej niż jeden dzień, dochodząc nawet do trzech – czterech dni ciągłego użycia. Telefony tego typu są więc najlepszym wyborem dla pracowników firm spedycyjnych czy kurierów, ponieważ umożliwiają im pozostanie w kontakcie przez cały okres pracy.

Dużym plusem klasycznych komórek jest też ich znacząco większa wytrzymałość niż smartfonów. Upadek smartfona na podłogę często kończy się jego rozbicie, w przypadku telefonów klasycznych zaś – niewielkim uszczerbkiem obudowy. Wszystko to sprawia, że telefony klasyczne mają swoich stałych zwolenników i na rynku znów zaczyna pojawiać się więcej nowych modeli tego typu.

O autorze: Aleksandra