Remont łazienki i wymiana całej instalacji wodnej

Zawsze wiedziałem, że wymiana albo chociaż naprawa części instalacji wodnej i kanalizacyjnej to skomplikowana sprawa i wymaga sporo czasu. Dopiero jednak przy własnym remoncie dowiedziałem się, jaki to może być problem.

Potrzebowałem dobrego hydraulika

najlepszy hydraulik w BydgoszczyKiedy zamarzył mi się remont łazienki i toalety, postanowiłem od razu trochę je przemeblować. Zamienić wannę na prysznic, połączyć oba pomieszczenia w jedno, w innym miejscu ustawić pralkę, zmienić oświetlenie i tak dalej. No i oczywiście trzeba było zmienić płytki. Znalezienie hydraulika i kogoś do reszty prac zajęło mi kilka tygodni. Jednych nie było już w kraju, bo wyjazd Anglii, trzem kolejnym nie pasował termin, z czwartym nie mogłem się dogadać. W końcu spytałem o poradę brata, chociaż wcześniej myślałem, że poradzę sobie zupełnie sam, i że to wcale nie jest takie znowu trudne, no bo ile czasu może zająć szukanie specjalisty lub dwóch? Brat w końcu polecił mi swojego znajomego, o którym mówił, że to najlepszy hydraulik w Bydgoszczy. Okazało się, że pracuje w firmie, która zatrudnia kilku różnych specjalistów. Mieli wolny termin, bo jeden z klientów zmienił zdanie, więc pojawili się u mnie już po tygodniu od naszych rozmów o tej pracy. Musieli się sporo napracować, żeby zrobić wszystko dokładnie według projektu łazienki, który miałem przygotowany. Udało im się bez większego problemu zająć instalacją wodną i kanalizacyjną w łazience, dzięki czemu już się nie muszę martwić co będzie kiedyś i czy nie trzeba będzie skuwać ścian, że znaleźć przyczynę usterki albo zalewania całego pomieszczenia i sąsiadów. Remont zbliża się już ku końcowi.

Wszystko będzie wyglądać dokładnie tak, jak chciałem i nie mogę się doczekać efektu końcowego. Będę mieć teraz wygodną kabinę prysznicową, duże lustro przez połowę łazienki i ogrzewanie podłogowe.

O autorze: Piotr