Publikacje Stanisława Michalkiewicza

W największym skrócie i uproszczeniu polską politykę można podzielić na dwie strony – lewą i prawą. Zdaje się, że ideologicznie prym wiedzie lewica mająca większe zaplecze w postaci pisarzy, muzyków, ekspertów telewizyjnych itd. Nie znaczy to jednak, że prawica takowych nie posiada. Istnieje wiele periodyków oraz portali internetowych gdzie do głosu dochodzą prawicowi publicyści.

Proza Stanisława Michalkiewicza

stanisław michalkiewicz książkiJedną z barwniejszych osób związanych z prawicą jest Stanisław Michalkiewicz – z wykształcenia prawnik, nauczyciel akademicki, publicysta, polityk oraz pisarz. Jest postacią dość kontrowersyjną, przez fanów uwielbiany i uważany za autorytet, przez oponentów mieszany z błotem z powodu niepoprawnych wypowiedzi. Skupmy się jednak na jego dorobku naukowym oraz publicystycznym. Stanisław Michalkiewicz książki wydaje od kilkudziesięciu lat, a ich tematyka dotyczy zazwyczaj zagadnień politycznych (np. „Zdrada nr 447”), historycznych („Teoria spiskowa”), a także bieżących wydarzeń („Zaraza plus”). Za swoje największe dzieło uważa „Dobry „zły” libertarianizm” omawiający zagadnienie konserwatywnego liberalizmu. W tych tematach ciężko podważyć jego wiedzę merytoryczną, gdyż ta z racji wykształcenia oraz wykonywanej pracy jest szeroka. Zdaje się, że jednym z celów jego prozy jest wskazanie obcych sił i układów, które uniemożliwiają prawidłowy rozwój i dobrobyt kraju.

Proza Michalkiewicza z pewnością nie jest literaturą, która trafi do wszystkich. Jedni sięgną po nią w celu zdobycia wiedzy historycznej oraz geopolitycznej lub z sympatii do autora, dla innych będą to pozycje zakazane z powodu kontrowersyjnych tez nazywanych przez niektórych „teoriami spiskowymi”. Osoby, którym autor jest póki co obojętny powinny same wyrobić sobie zdanie na podstawie kontaktu z jego twórczością.

O autorze: Grzegorz