Przytulny dom kontenerowy

Na rynku działa bardzo dużo firm budowlanych, które realizują zlecenie firm oraz osób indywidualnych. Przeważnie są budowane domy jednorodzinne z cegieł, gdyż są oceniane jako stabilne i bezpieczne oraz wieloletnie. Jednakże ich wadą jest wysoka cena.

Jak duży może być dom kontenerowy?

domy z kontenerów całoroczneTo, w jakim domu mieszkamy, przeważnie zależy od zasobności portfela, lub ilości członków rodziny. Im jest więcej domowników, tym większa powierzchnia jest potrzebna, a to często się wiąże z wyższą ceną. Najczęściej wybierane są domy o powierzchni do stu metrów, gdyż mają przystępne ceny. Za taki dom trzeba zapłacić około dwieście pięćdziesiąt – trzysta złotych, co oczywiście dla niektórych nadal jest wysoką ceną. Dobrym rozwiązaniem, które jest zbliżone do standardowego domu, są domy z kontenerów całoroczne, które mogą mieć dwa, trzy, a nawet cztery oddzielne pokoje, plus kuchnia i łazienka. Tego typu domu są parterowe, a ich podstawą są kontenery, które są specjalnie modyfikowane i dostosowywane do wymogów mieszkalnych. Dzięki temu, jest niemalże niezauważalne, że są wykonane z kontenerów służących do transportu morskiego. Żeby można było z nich dowolnie konstruować domy, to zastosowano w nich system modułowy, pozwalający na szybką rozbudowę. Dzięki zastosowanemu ocieplenia w ścianach i suficie, domek jest ciepły, cichy i przytulny. Wnętrze może być niemalże dowolnie zagospodarowane i urządzone w nowoczesne sprzęty, dzięki czemu standard mieszkania jest równie wysoki jak w standardowym mieszkaniu.

Przeważnie całoroczne domy mają sporą powierzchnię, ale w obecnych czasach ludzie coraz częściej szukają mniejszych i tańszych. Ceny materiałów budowlanych znacząco wzrosły, zatem tanie domy kontenerowe są dziś przyszłością w budownictwie mieszkalnym.

O autorze: Przemek