Popularny materac do spania

Podczas snu nasz organizm się regeneruje i nabiera sił na kolejny dzień, dlatego tak ważny jest czas spędzany w łóżku. Chyba każdy z nas ma za sobą choć jedną nieprzespaną noc z powodu niewygodnego łóżka, więc wie jak istotny jest dobór materaca.

Jaki rozmiar powinien mieć materac?

materace 150x200Przeciętnie każdy z nas śpi od sześciu do ośmiu godzi  na dobę. To czas, który warto jak najlepiej wykorzystać na odpoczynek. Żeby tak mogło być, trzeba przede wszystkim zadbać o miejsce do spania. Jeżeli już mamy ramę łóżka, to teraz wystarczy tylko do niej dobrać odpowiedni materac. W sprzedaży znajdziemy modele jedno i dwuosobowe w różnych rozmiarach. Najczęściej są wybierane materace 150×200 ponieważ mogą stanowić duży, jednoosobowy materac lub mały dwuosobowy. Kiedy już wiemy, jaki potrzebujemy rozmiar, to teraz czas na wybór rodzaju materaca. W sklepach z wyposażeniem sypialni znajdziemy materace piankowe, sprężynowe, lateksowe czy kokosowe. Każdy z nich zachowuje się nieco inaczej podczas snu, więc warto się m dokładniej przyglądnąć. Mogą one mieć specjalne powłoki antybakteryjne, dodatkowe warstwy zwiększające komfort snu czy nawet nakładki na materac podstawowy. Najważniejsze, aby materac idealnie wpasował się w ramę, czyli nie był za szeroki, za niski ani za wysoki. Niektórzy klienci wolą kupić duży i wysoki materac, ponieważ traktują go jak samodzielne łóżko. Możemy wybrać twardy, średni i miękki materac, w zależności od potrzeb i upodobań. Ceny materacy są bardo zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

Przeciętnie za dobrej jakości materac do łózka jednoosobowego, trzeba zapłacić około czterysta – pięćset złotych. Natomiast za model dwuosobowy, średniej klasy należy się przygotować na wydatek rzędu tysiąc – tysiąc pięćset złotych.

O autorze: Janek