Płyty tarasowe – dobre rozwiązanie

 

Taras jest obecnie czymś, co pojawia się niemal w każdym domu. Jest to dobre miejsce na odpoczynek, na spotkania, czy na imprezy. Jednak żeby z tarasu dało się dobrze korzystać to trzeba go dobrze wykonać. Rozwiązań w tym temacie jest bardzo dużo, ale warto jest się przyjrzeć nowościom w tym zakresie.

Płyty tarasowe to nowoczesna konstrukcja

podkładki tarasoweObecnie najciekawszą z nowości są płyty tarasowe na podkładkach. Ten taras charakteryzuje się tym, że nie jest on kładziony bezpośrednio na podłożu, tak jak kostka brukowa na betonie. Na podłożu składa się czarne wsporniki na których będą się trzymały płyty tarasowe. Mogą to być zarówno płyty betonowe, jak i kamienne czy ceramiczne. Dzięki temu mamy wiele możliwości wyboru. Używane materiały są jednymi z najbardziej trwałych, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że nasz taras nie będzie stabilny czy też szybko się zniszczy. Warto wspomnieć o tym, że największą zaleta płyt tarasowych na podkładach jest dobra izolacja i wentylacja. Wykonuje się izolację przeciwwodną, kładziona jest mata drenażowa, jak również geowłóknina. Wentylacja jest zapewniona przez sam fakt, iż płyty tarasowe znajdują się na wspornikach. Przy każdym takim tarasie oczywiście montuje się także okapniki, dzięki czemu woda nie spływa po ściankach tarasu. Montowane są także małe rynienki, co dodatkowo zapewnia ochronę tarasu przed wodą i wilgocią. Tak wykonany taras na pewno jest zabezpieczony na wszelką ewentualność i różne czynniki atmosferyczne.

Z pewnością płyty tarasowe na podkładach to dobre rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości izolacjach będziemy się cieszyli takim tarasem przez wiele lat bez obaw o jego trwałość i wygląd. To dobra inwestycja, która na pewno się zwróci.

O autorze: Cezary