Odymianie pszczół aparatem

Pszczoły to bardzo przydatne owady. Nie tylko ze względu na to że produkują żywność, ale również ze względu na to, iż zapylają wiele roślin, których owoce lądują później na naszych stołach. Wielu naukowców uważa, że gdy wyginą pszczoły ludzkość wyginie wraz z nimi.

Sprzęt do odymiania uli

aparat do odymiania pszczół apiwarolemChoć dla osób które nie interesują się pszczelarstwem temat może być całkowicie obcy, faktem jest że pszczoły w naszej strefie klimatycznej pomagają w rozmnażaniu się oraz owocowaniu ponad połowie roślin. Gdyby nie one to nie mielibyśmy wielu produktów spożywczych. W ostatnich dekadach zarówno pszczelarze jak i naukowcy zaniepokojeni są tym co dzieje się w rojach pszczelich. Dotąd zdrowe i silne pszczoły zaczynają masowo umierać i chorować. Winę za to zjawisko przypisuje się między innymi pestycydom, oraz chorobom jakie w coraz szybszym tempie rozprzestrzeniają się w pasiekach. Jedną z najgroźniejszych chorób jest warroza wywoływana przez maleńkie pasożyty. One to przyczyniają się osłabienia całego roju i otwierają drogę innym groźnym chorobom wirusowym oraz bakteryjnym. Warroza to groźna choroba pasożyty bytujące na ciałach pszczół oraz czerwi powodują znaczne osłabienie. Gdy inwazja pasożytnicza jest już bardzo rozwinięta pomocne może być jedynie odymianie specjalnym środkiem o naziwe apiwarol. Do prawidłowej aplikacji potrzebny jest aparat do odymiania pszczół apiwarolem. Sprzęt pozwala na dokładne odymienie uli z zachowaniem bezpieczeństwa zarówno dla zdrowia bartnika jak i owadów. Aparat do odymiania pozwala całkowicie wypalić tabletkę, która ma za zadanie pozbyć się pasożytów. Sprzęt do odymiania nie pozwala na to aby tabletka podczas zabiegu gasła, co znacznie utrudnia prawidłowe przeprowadzenie zabiegu.

Sprzęt do walki z warrozą u pszczół może znacznie ułatwić przeprowadzenie zabiegu leczniczego. Stosując aparat do odymiania uli, mamy pewność że pasożyt zostanie zlikwidowany, a owadom nic się nie stanie. Jest to niezwykle ważne gdyż źle przeprowadzony zabieg oznacza ponowną inwazję warrozy.

O autorze: Damian