Odkrywanie w dziecku artystycznej duszy

W każdym z nas drzemie artysta. Każdy z nas ma inny talent. Artysta to nie tylko aktor, muzyk i plastyk. Każdy z nas może być nim na swój własny sposób.  Skoro my dorośli możemy być artystami, to tym bardziej mogą nimi być dzieci, które mają iście artystyczną wyobraźnię.

Zajęcia dla małych artystów

artystyczne warsztaty dla dzieci w WarszawieDziś od dziecka staramy się uczyć poczucia piękna. Nie tylko fizyka, matematyka i chemia są ważne. Ważne jest również to, by potrafić kolorowo pojmować świat. Dostrzegać jego piękno i potrafić się nim cieszyć. Dlatego dzieci są angażowane w rożnego rodzaju warsztaty artystyczne, które mają nauczyć ich takiego patrzenia na rzeczywistość. Dzieci na takich warsztatach uczą się wykonywać ceramikę, robią różnego rodzaju kolaże i malują swoje pierwsze obrazy. Tego typu zajęcia bardzo wyciszają. Dzieci, które zazwyczaj są rozbrykane i ciężko nad nimi zapanować, stają się ciche i skupione. Każde z nich jest zajęte robieniem swojego własnego dzieła. Bo choć dzieci są małe i nie zawsze im wszystko wychodzi, to bardzo się starają. Przynoszą z takich warsztatów swoje dzieła i pragną się nimi pochwalić. To udowadnia nam, jak ważne są tego typu zajęcia i jak duży mają one wpływ na rozwój dziecka. Dziś są przykładowo organizowane artystyczne warsztaty dla dzieci w Warszawie. Dzieci nie tylko doskonale się na nich bawią, ale i uczą. Być może któreś z nich na takich właśnie warsztatach, odkryje w sobie pasję na całe życie. Dlatego tym bardziej warto zapisywać na nie dzieci, by pokazywać im różne życiowe ścieżki.

Dziś dzieci są bombardowane z każdej strony jakąś rozrywką. Nie zawsze jest ona dobra. Nie możemy pozwolić na to, by nasze dziecko cały dzień grało w gry i siedziało przed telewizorem. Takie twórcze zajęcia artystyczne pozwolą naszemu dziecku spędzać czas z rówieśnikami i tworzyć coś wyjątkowego.

O autorze: Grażyna