Obrzeża trawnikowe – czym są?

Od dziecka pasjonowałam się tematem ogrodnictwa oraz szeroko pojętej architektury krajobrazu. Od zawsze chciałam też pracować w tej branży. Dlatego nikt w rodzinie nie był zdziwiony kiedy poszłam do technikum o profilu ogrodniczym. Wybrałam specjalizacje na której miałam okazję nauczyć się projektowania przestrzeni publicznych.

Rola obrzeży trawnikowych

obrzeża trawnikowe plastikoweMyślę, że to był strzał w dziesiątkę, dzięki tej wiedzy w obecnej pracy nie zaczynam od zera, ponieważ mam już jakąś wiedzę na ten temat. Po zdobyciu dyplomu oraz napisaniu pracy na zakończenie szkoły, złożyłam moje Curriculum vitae, czyli życiorys zawodowy do firmy, która specjalizuje się w projektowaniu ogrodów, parków i tak dalej. Początkowo nie byłam przekonana czy dobrze wypadłam na rozmowie kwalifikacyjnej, jednak już parę dni później odezwano się do mnie, że dostałam tę pracę. Już pierwszego dnia odbyłam szkolenia, dowiedziałam się między innymi do czego służą obrzeża trawnikowe plastikowe. Są one stosowane do kreatywnego oraz estetycznego wyznaczania nawierzchni w przestrzeniach publicznych oraz ogrodach. Ich podstawowym zadaniem jest przede wszystkim odgradzanie trawnika od pozostałych części ogrodu lub parku. Może też służyć do wyznaczania granic ścieżek oraz zastępowania krawężników przy kostce brukowej. Obrzeże trawnikowe ogrodowe może też pełnić rolę separatora kruszywa, może służyć również do stabilizacji alejek i chodników.

W mojej nowej pracy to właśnie tym miałam się zajmować – zakładaniem obrzeży trawnikowych. Myślę, że to akurat zajęcie jest bardzo kreatywne, ponieważ pozwala tworzyć ciekawe oraz niecodzienne kompozycje oraz nadawać między innymi fantazyjny kształt ścieżki. Plastikowe obrzeża trawnikowe to jeden z najczęściej stosowanych elementów do tego celu.

O autorze: Karolina