Nowoczesny zegar ścienny w mojej kuchni

Kiedy zaczęłam remontować swój dom nie miałam do końca na niego pomysłu. Chciałam po prostu pięknego domu w którym czułabym się dobrze i który byłby miły dla oka.Zmiany zaczęłam od kuchni i postanowiłam, że będzie ona w tradycyjnym żółtym kolorze.

Zegar ścienny w nowoczesnej odsłonie

zegar ścienny nowoczesny Ten kolor kojarzy mi się z rodzinnym ciepłym, światłem, które budzi porankiem, kojarzy mi się też z latem i soczystością mirabelek, moich ulubionych owoców. Ale mimo tradycyjnego, prostego koloru chciałam, żeby moja kuchnia wyglądała nowocześnie i odstawała nieco od typowego, polskiego domu. Mam ukończone studia architektoniczne, więc wiedziałam jak ogromny wpływ na ogół wyglądu mają drobne szczegóły. Dlatego to na nich skupiłam swoją uwagę. Zakupiłam trójkątne, jasne wazony i tego samego rodzaju doniczki do moich ukochanych kaktusów. Jedną ze ścian ozdobiłam własnoręcznym wizerunkiem naszej rodziny, który szczególnie przykuwał wzrok wszystkich osób goszczących w naszym domu. Najmniejsza, boczna ściana została pokryta natomiast czarną, tablicową farbą, aby nasze dzieci mogły wieszać na niej swoje arcydzieła, a zabiegani rodzice mogli przyklejać na niej ważne informacje dotyczące rodzinnego życia i krótkie, miłosne liściki. Kiedy skończyłam projektować to pomieszczenie to wiedziałam, że nadal w nim czegoś brakuje. Zorientowałam się dopiero któregoś dnia, gdy w nocy przyśnił mi się duży, tykający zegar. Zrozumiałam wówczas, że to jest brakujący element w naszej kuchni. Wiedziałam, że musi być to zegar ścienny nowoczesny stylem, tak aby wpasował się w cały wizerunek pomieszczenia. Ostatecznie zakupiłam biały zegar imitujący peronowy zegar. Wychylał się on ze ściany przypominając wesołym tykaniem o szczęśliwym czasie, który razem spędzamy.
To właśnie ten zegar najbardziej podoba mi się w naszej kuchni. Nie powoduje strachu przed pędzącym czasem, lecz wskazuje na to jak miło jest żyć tu i teraz. Z całego domu to kuchnia jest moim ulubionym miejscem i to właśnie tu spędzam najwięcej czasu z rodziną. 

O autorze: Zenon