Najlepszy wakepark nie powstał

Patryk ma dwanaście lat i może się już pochwalić pewnymi sportowymi osiągnięciami. Do najważniejszych należy zajęcie trzeciego miejsca w snowboardingu podczas Młodzieżowej Olimpiady w Sportach Zimowych.

Zamiast wakeparku w Poznaniu – miejsce dla snowboardzistów

wakeparkO Patryku rodzice dumnie mówią, że urodził się na desce. Faktycznie trenuje snowboard niemal odkąd tylko zaczął chodzić. Oboje rodzice chętnie spędzali wolne chwile na stoku i zarazili tą pasją Partyka. On sam natomiast aktywnie udziela się w promowaniu tego sportu wśród młodzieży. Razem ze swoim trenerem i przyjaciółmi ze szkółki snowboardowej stworzyli niewielki snowpark, który jako darmowy miał zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Planowali najpierw wybudować najlepszy wakepark Poznań, ale zmienili zdanie. Tym sposobem udało się zarazić do snowboardu sporą grupę osób. Sam Patryk natomiast zaczyna powoli przyglądać się innym sportom zimowym. Niedawno próbował swoich sił w skokach narciarskich jednak nie przekonał się do nich zbytnio. Ostatnio jego uwagę przykuwa coraz bardziej snowkite. Ten młody sport rozwija się coraz prężniej i wiele młodych ludzi chętnie przerzuca się ze zwykłej deski na snowkite. Patryk nie zamierza jednak rezygnować całkowicie ze snowboardu. Jest to jego pierwsza i nadal największa miłość. Poświęcił jej tyle lat szlifując swoją jazdę do perfekcji.

Nie traktuje jednak tego sportu zbyt poważnie, rywalizacja jest dla niego jedynie zabawą i nie wyklucza, że w przyszłości zajmie się inną formą rozrywki. Nie chodzi tu przecież o wyniki ale o dobrą zabawę.

O autorze: Franciszka