domy z drewna

Co muszę wiedzieć przed budową domu drewnianego?

Planujesz budowę domu i nie wiesz jak so do tego zabrać? Nie masz też wśró znajomych czy rodziny osoby która by się na tym znała? Nie martw się 🙂 specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy kilka prostych rad, o których powinieneś a właściwie musisz wiedzieć aby budowa domu z bali była jak najmniejszym problemem.

Jak wykonuje się domy z drewna?

domy z drewnaMusisz wiedzieć, że budowa drewnianego domu całorocznego jest przedsięwzięciem odrobinę bardziej czasochłonnym niż budowa domu murowanego, dlatego dobrze przed rozpoczęciem prac dobrze sobie wszystko zaplanować i przemyśleć aby nie okazało się np, że na plac budowy wchodzi właśnie ekipa, która ten dom ma postawić a nie dotarło jeszcze drewno z którego ma budować. Drewno z którego powstają drewniane domki całoroczne to też nie zwykłe drewno z tartaku – już wcześniej musisz skontaktować się z firmą, która pod specjalne zamówienie przygotowuje w odpowiedni sposób zamówioną ilość drewnianych bali. Sprawdzenie tego typu firmy to pierwsza rzecz jaką powinien zrobić każdy planujące budować szczelne domy z drewna. Terminy w różnych firmach mogą się oczywiście różnić, jednakże minimalny czas oczekiwania to ok 2 tygodni a w zależności od ilości zamówień może on trwać nawet do 6 czy 8 tygodni. No chyba, że będziemy mieli szczęście i klient przed nami zrezygnuje ze swojego zamówienia i będziemy mieć drewno od ręki. Samodzielne przygotowanie drewna do budowy domu jest właściwie nierealne. To trudny i czasochłonny proces, który najlepiej jest oddać w ręce profesjonalistów.

Podsumowując firma, który w odpowiedni sposób zabezpieczone drewno do budowy domu oraz firma, która ma doświadczenie w budowie takich domów to absolutna podstawa sukcesu.

O autorze: Grażyna