Montaż sond pionowych w odwiercie

 

Na rynku coraz częściej można spotkać instalacje bazujące na urządzeniach zaliczanych do odnawialnych źródeł energii. Jest to spowodowane rosnącymi kosztami związanymi z zakupem mediów oraz zanieczyszczeniem środowiska. Wszystko to sprawia, że zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa poszukują nowych, wydajniejszych i bardziej ekologicznych sposobów pozyskania prądu czy energii cieplnej. W tym celu stosowane są różne rozwiązania.

Jak wykonać dobry odwiert pod pompę?

odwierty pod pompy ciepłaNiektóre z nich wymagają odpowiedniego przygotowania na wielu płaszczyznach. Przykładem mogą być urządzenia, które pozwalają uzyskać ciepło bezpośrednio z gruntu. Do tego celu stosuje się specjalne pompy, które muszą posiadać dolne i górne źródło. W celu uzyskania energii w niektórych układach w głąb ziemi wprowadza się specjalne sondy, w których krąży ciecz robocza. Odbiera ona ciepło z głębi ziemi, które następnie może być wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń czy przygotowania wody użytkowej. Niezbędne są w takim przypadku odwierty pod pompy ciepła wykonywane przez specjalistyczne firmy. Tych na rynku nie brakuje. Dzięki temu klient ma szeroki wybór spośród wykonawców. Warto wspomnieć, że kluczem do osiągnięcia pożądanej niezawodności oraz wydajności układu jest jego poprawny montaż. Właśnie dlatego należy wybrać najlepszą możliwą firmę, która jest w stanie wykonać odwiert. Jest to niezwykle ważne.

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że samo wykonanie czynności nie jest zadaniem trywialnym. Przed przystąpieniem do wykonania odwiertu należy bowiem dokładnie przestudiować mapy geologiczne oraz zdobyć niezbędne uprawnienia. Pod kątem technicznym trzeba posiadać niezbędny sprzęt oraz wykwalifikowanych operatorów. Niemniej jednak wraz z postępem w dziedzinie odnawialnych źródeł na rynku pojawiły się przedsiębiorstwa posiadające wszystkie powyższe.

 

O autorze: Dominika