Lekki krem do twarzy

U większości kobiet, pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają się na twarzy w formie zmarszczek mimicznych. Pojawiają się one w okolicach ust, oczu i na czole. Można z nimi walczyć, jeżeli odpowiednio wcześnie zastosuje się dobry krem.

Jak działają kremy na dzień?

krem na dzień do twarzy przeciwzmarszczkowyKiedy pojawią się już na naszej twarzy pierwsze zmarszczki, nie ma co panikować, bo to zupełnie naturalny proces. Najczęściej są one wynikiem słabo nawilżonej skóry, która jest podatna na takie zmiany. Codzienna ekspozycja na słońcu nie pomaga skórze, a przyczynia się do powstawania kolejnych zmarszczek, więc warto każdego dnia ją zabezpieczać przed szkodliwymi czynnikami. Krem na dzień do twarzy przeciwzmarszczkowy jest podstawą w pielęgnacji cery z oznakami starzenia. Zabezpiecza on ją przed wysuszaniem, uszkadzaniem na poziomie komórkowym i często także odżywia. W sprzedaży znajdziemy kremy przeciwzmarszczkowe dostępne w wersji na dzień i na noc, z podziałem na różne typy cery. Krem może być przeznaczony do cery tłustej, mieszanej, suchej lub wrażliwej. Skuteczne kremy mają w swoich składach takie składniki jak kolagen, odpowiadający na jędrną i gładką skórę lub kwas hialuronowy, dzięki któremu woda jest wiązana w głębokich warstwach skóry. Nie osiągniemy zadowalających efektów po nakładaniu kremu przez parę dni, ale dopiero po paru tygodniach, ponieważ skóra musi mieć czas na regenerację i uzupełnienie braków kluczowych składników odpowiadających za jej kondycję i wygląd. Krem na dzień, może być stosowany jako baza pod makijaż.

Wybierając krem na dzień, warto zwrócić uwagę czy zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, które przyczynia się do starzenia skóry.  Dobry krem może kosztować nawet 50 zł.

O autorze: Katarzyna Mikołowska