Koszule nocne idealne na wakacyjne upały

Pomimo tego, że uwielbiam okres letni, tak często powodował on u mnie problemy ze spaniem. Wszystko z powodu gorąca i duchoty, które uniemożliwiały mi zaśnięcie. W końcu zaczęłam czytać poradniki o tym, jak zapobiec podobnym problemom i okazało się, że jednym ze sposobów jest zmiana piżamy.

Przewiewne koszule nocne

koszula nocna doctor nap z bawełnyWakacje to czas, kiedy każdemu z nas bywa naprawdę gorąco. Pomimo tego, że mieszkamy w klimacie umiarkowanym tak podczas lata temperatury potrafią nas zniechęcić do jakiejkolwiek pracy. Nocą nie jest wcale lepiej i o czym sama niejednokrotnie się przekonywałam. Mam od dziecka taki problem, że nie potrafię zasnąć, kiedy jest mi gorąco. Próbowałam wielu rzeczy włącznie z zimnym prysznicem, ale ten pobudzał mnie, zamiast pomóc w zaśnięciu. Czytając w internecie poradniki dotyczące tego, jak radzić sobie w upalne noce z takimi problemami, dowiedziałam się, że podstawą jest dobrej jakości piżama bawełniana. Tymczasem ja zazwyczaj spałam w rzeczach w których chodziłam po domu. W jednym ze sklepów online znalazłam piękne piżamki, a jedna z nich szczególnie mi się spodobała. Była to koszula nocna doctor nap z bawełny, czyli dokładnie tego materiału, jaki polecano w czytanym przeze mnie artykule. Koszula wyglądała niezwykle uroczo i dziewczęco, ale także posiadała modny, asymetryczny krój wyróżniający się tym, że koszula z tyłu była nieco dłuższa niż z przodu. Uznałam to za świetny pomysł ponieważ jak wiadomo w nocy każdy z nas się wierci, a taka przedłużona koszula mogła zapobiegać potencjalnemu podwijaniu się.

Nigdy bym wcześniej nie powiedziała, że zmiana ubrania w którym sypiam może mieć tak ogromny wpływ na jakość snu. Koszula okazała się niezwykle wygodna, mięciutka i milutka w dotyku, a przez wzgląd na to z jakiego materiału została wykonana, była również przewiewna dzięki czemu zapomniałam, jak to jest się pocić w nocy. 

O autorze: aniam