Kompleksowe usługi księgowe

W stolicy Polski jest zarejestrowanych bardzo dużo działalności gospodarczych i spółek, które są potencjalnymi klientami dla biur rachunkowych. Statystyki pokazują, że znaczna mniejszość przedsiębiorców posiada własną księgową, a większość korzysta z usług biur.

Zakres pełnych usług księgowych

pełne usługi księgowe na ursynowieDla wielu przedsiębiorców posiadanie własnej księgowej w firmie jest bardzo wygodne i praktyczne, jednakże wiąże się ze sporymi kosztami. Trzeba zorganizować oddzielne stanowisk pracy, wyposażyć w komputer i specjalny program księgowy oraz zapewnić wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności. Zdecydowanie lepsze i tańsze są pełne usługi księgowe na Ursynowie. W tej dzielnicy Warszawy działa bardzo dużo biur rachunkowych, które cieszą się pozytywną opinią wśród klientów, więc można im zaufać. Zaletą takich usług jest ich kompleksowy charakter i indywidualne podejście do klienta. W cenie abonamentu, każda firma ma zapewnioną obsługę księgową, kadrową, płacową i doradczą z zakresu optymalizacji podatków. W biurach pracuje po kilku księgowych, którzy w ciągu miesiąca są w stanie rozliczyć nawet kilkaset działalności gospodarczych i spółek. Do ich głównych obowiązków należy prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Jeżeli w biurze rachunkowym nie ma pracownika kadrowego, to także do obowiązków księgowych należy prowadzenie spraw pracowniczych i naliczanie listy płac każdego miesiąca.

Ceny usług księgowych świadczonych przez biura rachunkowe są często nawet o połowę tańsze niż miesięczne wynagrodzenie samodzielnego specjalisty na etacie. To argument, który skutecznie przemawia do wielu przedsiębiorców, ponieważ można sporo zaoszczędzić.

O autorze: Piotr