Komfortowy kiosk na działalność

Chcąc kupić gazetę, bilety komunikacji miejskiej, lub zapałki, udajemy się do kiosku. Jest ich mnóstwo w naszym kraju i mogą sprzedawać tylko podstawowe artykuły, albo być poszerzone o żywność i napoje, a nawet pamiątki.

Czy kiosk można wynająć?

kioskiKażdy biznes potrzebuje mniej, lub więcej miejsca do funkcjonowania. Jedni wynajmują duże lokale, w których pracuje nawet po kilkanaście osób,  a inni potrzebują małej budki, w której będzie klientów obsługiwać jedna osoba. Kioski są bardzo popularne wśród małych przedsiębiorców, bo są tanie w prowadzeniu. Świetnie się nadają na prowadzenie sprzedaży gazet oraz wszelkich drobnych artykułów, na małe punkty gastronomiczne, czy budki z szybkim jedzeniem. Położeniu kiosku ma duże znaczenie w wysokości zysków. W dużych miastach małe budki w swojej ofercie posiadają nawet pamiątki, kosmetyki, czy kwiaty. Niektórzy kioskarze, aby zwiększyć zyski, współpracują z kurierami i umożliwiają klientom nadanie, lub odebranie paczki w kiosku. Ich konstrukcja składa się z tych samych płyt warstwowych co kontenerów handlowych, ale mogą też być drewniane. Powierzchnia kiosku nie przekracza dziesięciu metrów kwadratowych. Możemy go kupić bezpośrednio u producenta, lub pośrednika współpracującego z nim oraz możemy kiosk wynająć. Takie konstrukcie często są wykorzystywane jako miejsce do sprzedaży lodów w sezonie letnim. W kiosku ogrzewanie jest we własnym zakresie, czyli najczęściej jest to elektryczny grzejnik. albo farelka. Posiadają też podłączenie do energii elektrycznej.

Oferta kiosków jest bardzo szeroka. Różnią się materiałem z jakiego są wykonane oraz wielkością. Jedno jest pewne, na pewno są tańsze niż lokal w budynku. Składając zamówienie na kiosk, możemy go dowolnie modyfikować na etapie projektowania.

O autorze: Karolina