Kilka słów o betonie architektonicznym

Coraz większą popularnością w świecie projektowania wnętrz cieszą się nowoczesne rozwiązania. Inspirujemy się prostym i surowym stylem skandynawskim i łączymy go z różnego rodzaju abstrakcyjnymi formami, które w całości tworzą bardzo ciekawe i modne wnętrza. Jednym z częściej stosowanych rozwiązań jest na przykład użycie betonu architektonicznego.

Dlaczego decydujemy się na użycie betonu architektonicznego?

beton architektonicznyTo co urzeka w betonie architektonicznym to właśnie jego surowość, która idealnie wpasowuje się w nasze inspiracje stylem skandynawskim. Ten pozornie zimny materiał, może nadać naszemu wnętrzu zupełnie inny wymiar i przyczynić się do stworzenia czegoś bardzo przytulnego i zachęcającego do zamieszkania. Do tego betonowa szarość jest aktualnie jednym z najmodniejszych kolorów, które w projektowaniu wnętrza używa się masowo i we wszystkich możliwych kompozycjach, w połączeniu niekiedy z szarymi meblami, podłogą czy ścianami (oczywiście nie wszystko na raz jest szare, bo byłoby zbyt mdło). Wnętrze, w którym zastosujemy beton architektoniczny, otrzyma wyjątkowy charakter. Do tego beton jest materiałem łatwym do położenia. Bez problemu zamontujemy go na ścianie sami, a cały proces pewnie zajmie nam mniej czasu niż malowanie ścian. Warto zatem, jeżeli jesteś właśnie w trakcie urządzania lub remontu mieszkania, zastanowić się nad zastosowaniem betonu architektonicznego. Z pewnością tak urządzonego wnętrza będą nam zazdrościli wszyscy nasi znajomi, którzy wpadną z wizytą.

Jeżeli sami nie mamy zdolności remontowych, to możemy poprosić odpowiednią ekipę budowlaną o wykonanie tej usługi dla nas. Jeżeli natomiast nie mamy do końca wizji, gdzie i w jakim kontekście powinniśmy umieścić beton architektoniczny, to z pomocą przyjdą nam wykwalifikowani projektanci wnętrz.

O autorze: Janek