Każdego roku idziemy do fotografa dziecięcego

Chcąc umówić się na sesję fotograficzną na pewno masz już pewne wyobrażenie, jak miałaby ona wyglądać. Jeśli jednak twoje pojęcie o organizacji tego typu rozrywek dla rodziny jest znikome, przeczytaj mój krótki poradnik zawierający sprawdzone pomysły na fotografię dziecięcą.

Pomysły na coroczną fotografię dziecięcą

fotografia dziecięcaWielu rodziców zachwyca się oglądając zdjęcia blogerów, którzy każdą zmianę w życiu rodzinnym uwieczniają na zdjęciach. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na tak wiele kreatywności, by samodzielnie przeprowadzić sesję zdjęciową najmłodszych członków rodziny. O ile są dzieci, które chętnie pozują, gdy rodzic o to poprosi, jednak większość maluchów ma zupełnie inne priorytety, a na widok wycelowanego w nich obiektywu, odwraca się tyłem. W takich przypadkach wkracza fotografia dziecięca i fachowiec, który skupi na sobie uwagę malucha. Aby ułatwić mu zadanie, nie umawiaj się na sesję w studio tylko wybierz na przykład park. Albo leśny dukt pod miastem. Bardzo dobrze sprawdza się także zaproszenie fotografa do domu. Wówczas dzieciaki będąc w swoim środowisku na pewno szybciej otworzą się na pomysły fotografa i będą bardziej naturalne podczas pozowania. Niektórzy preferują natomiast zaproszenie fotografa na rodzinne święto. Może to być celebrowane coroczne wyjście do lunaparku. Wówczas jednak musi ono odbywać się poza weekendem, aby nie walczyć z ludźmi nieświadomie wchodzącymi w kadr.

Jeśli podoba się wam pomysł z coroczną sesją zdjęciową to warto wdrożyć jeszcze jeden, drobny element dzięki któremu po kilku latach zyskacie naprawdę ciekawą pamiątkę. Jest nią wykonywanie co roku zdjęcia w takiej samej aranżacji lub ustawieniu. Może to być usadzenie wszystkich członków rodziny na kanapie lub wspólny wyskok w górę na tle żywopłotu.

O autorze: Zenon