Jakiego kota warto wybrać?

Kupno kota nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. W końcu teoretycznie wystarczyłaby tylko chwila byśmy zobaczyli kota i po prostu się w nim zakochali, chcąc zabrać go do domu. Nim dokonamy takiego ważnego wyboru, trzeba zastanowić się dłużej niż tylko ułamek sekundy.

Jakie są koty brytyjskie?

kot brytyjski niebieskiWiele osób decyduje się dziś na zakup kota brytyjskiego. Dlaczego właśnie ten kot? Przede wszystkim dlatego, że jest on bardzo przyjacielski i spokojny. Idealnie nadaje się zatem do rodzin z dziećmi i do domów osób zapracowanych. Świetnie radzi sobie będąc sam w domu. Nie są to koty smukłe i lekkie. Samiec może osiągnąć nawet wagę ośmiu kilo. Ich wygląd dzięki temu jest uroczy. Mają bowiem stosunkowo krótkie, ale bardzo krępe łapy. Sierść ich natomiast wygląda jak plusz. Rasa ta bardziej przypomina maskotkę, niż żywe zwierzę, przez co koty te są kochane przez ludzi. Co ciekawe po wojnie rasa ta praktycznie wyginęła. W związku z tym krzyżowano koty brytyjskie z wieloma innymi rasami, by móc zachować jej ciągłość. Skutkiem tego jest niejednorodność pod względem umaszczenia kotów. Jest około sto pięćdziesiąt barw umaszczeń. Między innymi jest również kot brytyjski niebieski, który zdecydowanie cieszy się największą popularnością. Takie koty żyją naprawdę długo. Mogą żyć nawet dwadzieścia lat, a zdecydowana większość z nich dożywa dziesięciu. Jeśli więc szukamy bardzo spokojnego pupila, kot brytyjski będzie właśnie dla nas. Nim jednak podejmiemy taką decyzję, warto dobrze się zastanowić.

Bez wątpienia kupno kota to ogromna odpowiedzialność. Nie powinniśmy kierować się samym wyglądem kociaka, ale przede wszystkim jego potrzebami. W internecie możemy poczytać wiele na temat poszczególnych ras i dowiedzieć się, czego będzie od nas wymagała opieka nad nimi.

O autorze: Aleksandra