Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

 

Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku królowały lakiery zwykłe, które po kilku dniach zazwyczaj odpryskiwały. Malowanie nimi paznokci było zatem dość uporczywe, ponieważ zazwyczaj trzeba było robić to co kilka dni, a czasem nawet codziennie. Dlatego też dziś większość kobiet korzysta z dobrodziejstw lakierów hybrydowych.

Co jest potrzebne do paznokci hybrydowych?

paznokcie hybrydowe akcesoriaBy mieć paznokcie pokryte lakierem hybrydowym, nie wystarczy nałożyć go tylko i wyłącznie na płytkę pędzelkiem. Takie działanie sprawdza się przy lakierach zwykłych, ale tutaj mamy do czynienia z zupełnie inną substancją, która inaczej również adaptuje się na paznokciu. Przede wszystkim by taki lakier nałożyć, na początku trzeba odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Musi zostać on odtłuszczona, spiłowana i przede wszystkim pokryta odpowiednią bazą. Bazę natomiast utwardza się w lampie, podobnie jak każdą kolejną warstwę nakładaną na płytkę. Po położeniu bazy, nakłada się oczywiście kolor. Lakiery hybrydowe mogą być również wzbogacone o mnóstwo różnego rodzaju zdobień. Efekt kociego oka, folie czy też o kryształki. Na koniec wszystko to pokrywa się warstwą topu, która zabezpiecza całą konstrukcję. Między innymi brzegi paznokcia. Oczywiście paznokcie hybrydowe akcesoria mają różnorodne. Jednak jeśli chcemy postawić na klasykę i nie będziemy ich wzbogacać dodatkowo, można cały czas bazować tylko na podstawowych kolorach. Jednak akcesoria takie jak pilniczki, bloki polerskie czy też separatory, są bardzo potrzebne. Tak samo jak folie do ściągania lakieru, waciki bezpyłowe itp.

Jeśli chcemy mieć wygodę i nie musieć malować paznokci co kilka dni, to manicure hybrydowy jest właśnie dla nas. Utrzymuje się on na paznokciach nawet kilka tygodni. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które na co dzień swoje ręce pokazują np. klientom w sklepach.

 

O autorze: aniam