Jak wyglądają taśmy plastikowe?

Pakowanie dużych pudeł nie należy do łatwych zadań, bo trzeba wziąć pod uwagę, że jeżeli ich załadunek będzie zbyt ciężki, to mogą się rozwalić. Oczywiście możemy je ustawić na palecie i razem z nią je przenosić, ale muszą być zabezpieczone taśmą.

Zastosowanie taśmy plastikowej  

taśma plastikowaW firmach budowlanych, transportowych, a także handlowych, często potrzebne są materiały, które ułatwiają pakowanie i przechowywanie różnych materiałów i towarów. Jeżeli musimy poukładać różne pudła na palecie, to z pewnością musimy je czymś spiąć, lub owinąć folią, aby się nie rozpadły w trakcie transportu. Jednak folia może nie wystarczyć i nie wytrzymać ciężaru załadunku. Dlatego najlepsza do takich zadań będzie taśma plastikowa, która pozwala utrzymać załadunek w ryzach. Jest ona dużo bardziej wytrzymała niż klasyczne, samoprzylepne taśmy i może utrzymać dużo większy ciężar, bez obawy, że się urwie. Jest ona wykonana z trwałego polipropylenu, który ma konstrukcję siateczki i jest głównie wykorzystywana do pakowania paczek i palet. Może być wykorzystana w firmach transportowych, kurierskich, budowlanych, a nawet w ogrodzie znajdzie zastosowanie. Nie ulega rozciąganiu, więc bez obawy możemy przenosić duże kartony, trzymając za ich miejsce łączenia. Aby zamknąć obieg taśmy, możemy ją połączyć na kilka sposobów. Między innymi stosuje się specjalne klamerki druciane, lub plastikowe, zapinki metalowe zaciskowe, lub zgrzewa jej brzegi specjalnym urządzeniem. Takie zapięcie jest trwałe i łatwe w zastosowaniu.

Taśmy są sprzedawane na niewielkich rolkach o długości około tysiąca stu metrów. Może ona udźwignąć ciężar nawet do dziewięciuset kilogramów. Jej szerokość to dziewiętnaście milimetrów, a grubość to niecały centymetr. Taśma znajduje wszechstronne zastosowanie w wielu branżach.

O autorze: Sebastian