anvil covers

Jak wygląda anvil covers do druku?

Każda firma działająca w branży poligraficznej zwraca właściwie największą uwagę na jakość druku. Tak naprawdę to ona – zaraz obok ceny – jest najistotniejszym elementem.

Polecany anvil covers w odpowiedniej pozycji

anvil coversOn decyduje o tym, czy dany klient zdecyduje się na przykład na setki tysięcy egzemplarzy nakłady opakowań tekturowych do herbaty. Przy zleceniach i negocjacjach, które warte są bardzo wiele pieniędzy liczy się nawet najdrobniejszy szczegół. Kontrola nadruku jest znacznie rozleglejsza niż się to wydaje większości osób. Czuwa nad tym sztab osób, tym bardziej, że potknięcie może zdarzyć się na różnych etapach. Przede wszystkim ryza papieru, która trafi na sztance może być uszkodzona. Może zdarzyć się, że polecany anvil covers jest w niewłaściwej pozycji i maszyna nieoczekiwanie się zatrzyma. Na dalszym etapie podczas przekładania wykrojów może się okazać, że są jakieś problemy z kolorem, plamy i tym podobne kwestie. Tego zresztą trzeba pilnować już wcześniej, ponieważ duży problem z kolorem może oznaczać ogromne straty. Warto też zwrócić uwagę na to jak zamontowane są noże krążkowe i czy wykrój zostanie wysztancowany zgodnie z wytycznymi. Nie zapominajmy też o ogromnej roli, jaką odgrywa hamulec elektromagnetyczny, a razem z nim sprzęgła proszkowe. Dzięki temu zyskamy pewność, że nawijanie i rozwijanie materiału odbywa się w prawidłowy sposób i maszyna się nie zatnie, lub nie wciągnie materiału do środka. Zatem jeśli mówimy o kontroli nadruku, to powinniśmy wziąć pod uwagę też inne kwestie, mające wpływ na jakość produktu. Może zdarzyć się na przykład, że kartoniki będą naderwane, lub nadruk nie będzie się trzymał.

W branży poligraficznej są to rzeczy absolutnie niedopuszczalne. Zwłaszcza kartoniki, które mają służyć jako opakowania do żywności (nawet herbaty) muszą być wykonywane z najwyższą starannością i zgodnie z zasadami higieny pracy.

O autorze: Franciszka