
Hala zbudowana z płyt warstwowych
Hale wystawowe są budowane na specjalne okazje i najczęściej są wynajmowane pod różne działalności. Aby hala była uniwersalna musi mieć odpowiednie wymiary i mieć stabilną, ocieploną konstrukcję, która się sprawdzi w lecie, a także w zimie. Najczęściej są to stalowe budowle pokryte płyta i blachą.
Dlaczego w halach stosuje się płyty warstwowe?
Najtańsze hale są budowane z blachy nierdzewnej i mają niewielkie rozmiary, ponieważ konstrukcja nie udźwignie zbyt dużego obciążenia. Nie są one ocieplane i też dlatego nie mogą być użytkowane przez cały rok. Najlepsza będzie hala z płyty warstwowej, która jest materiałem twardym i odpornym na czynniki atmosferyczne. Aby zmniejszyć koszty ogrzewania w zimie, to należy zastosować dodatkowo ocieplenie dachu i ścian zabudowy. Można też zainstalować ogrzewanie podłogowe jeżeli w środku ma znajdować się biuro, w którym będą pracować zatrudnieni ludzie. Ściany w postaci płyt warstwowych są montowane od zewnętrznej strony konstrukcji po to, aby zabezpieczyć stal przez rdzewieniem. Jeżeli chcemy halę jeszcze ocieplić to można płyty zamontować także od wewnętrznej strony, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełnić watą mineralną, która uszczelni ściany. Przez dach procentowo najwięcej ciepła ucieka w zimie, więc można i jego wzmocnić taką warstwą waty, lub styropianu, który jest dużo tańszym materiałem. Budowa hali powinna zająć maksymalnie dwa dni robocze i nie powinna przekroczyć kwoty trzydziestu tysięcy złotych. Należy pamiętać, że pod taka zabudowę, konieczne jest pozwolenie.
Producenci gwarantują elastyczne podejście co do budowy hali, dlatego też cieszą się one takim zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Dzięki rozwiązaniom modułowym, obiekt można indywidualnie dopasować pod względem wielkości, kształtu i zastosowanych materiałów.