Gdzie nauczę się skutecznie jazdy samochodem?

Mój tata zapytał mnie pewnego razu, czy nie chciałbym zrobić kursu na prawo jazdy, ponieważ to przydatne będzie w przyszłości. Owszem, już myślałem o tym jakiś czas temu, ale nie miałem pieniędzy, więc odpuściłem. Ojciec jednak zadeklarował, że mi wszystko sfinansuje.

Zajęcia w szkole oferującej skuteczną naukę jazdy 

nauka jazdy w GdańskuUcieszyłem się z decyzji ojca i postanowiłem wybrać szkołę, w której oferowana będzie skuteczna nauka jazdy, ale nie miałem bladego pojęcia gdzie się zgłosić. Żaden z moich kolegów jeszcze nie posiadał prawa jazdy i nie był w stanie mi polecić żadnego miejsca. Nauczyciel matematyki lubił sportowe auta i często brał udział w wyścigach, dlatego jego postanowiłem poprosić o pomoc. Od razu wskazał mi szkołę, w której oferowana była profesjonalna  nauka jazdy w Gdańsku i bez wahania pojechałem tam się zapisać. Zajęcia odbywały się przez pięć dni w tygodniu. Na początku były tylko zajęcia praktyczne. W domu dodatkowo rozwiązywałem sobie testy, ponieważ chciałem jak najlepiej poznać wszystkie przepisy, zanim wsiądę do samochodu. Pierwsze zajęcia praktyczne miałem z instruktorem, który był dość młody. Posiadał on jednak kompleksową wiedzę i wszystkiego mnie nauczył. Nauka jazdy sprawiała mi mnóstwo przyjemności i za każdym razem nie mogłem doczekać się, aż znowu wsiądę do samochodu i będę mógł gdzieś pojechać. Kiedy kurs nauki jazdy się zakończył, to zapisałem się na egzamin. Czułem, że jestem odpowiednio przygotowany i zdam wszystko bez żadnego problemu.

Zdałem za pierwszym razem i ojciec był ze mnie bardzo dumny. Obiecał mi kupić samochód, żebym mógł jeździć i nabrać wprawy. Byłem mu wdzięczny, ponieważ miało mi to zdecydowanie ułatwić poruszanie się po Gdańsku, gdyż miasto to do najmniejszych jednak nie należało.

O autorze: Cezary