Farba oraz preparaty pielęgnujące skórzaną tapicerkę

 

Skórzana tapicerka naszego samochodu wymaga szczególnej troski w trakcie jej użytkowania. Aby mogła ona zachować swój pierwotny blask i wygląd, warto przyjrzeć się bliżej metodom, które pozwolą na pielęgnację wrażliwych elementów skórzanych we wnętrzu samochodu. Dzięki temu, że nowoczesne środki chemiczne i farby są produkowane na bazie wody oraz nietoksycznych składników, pozwalają na efektywną renowację skóry samochodowej.

Używanie farb do skóry samochodowej

farba do skóry samochodowej naturalnejDzięki nowoczesnym farbom możliwe jest przywrócenie pierwotnego blasku oraz ogólnej kondycji elementów skórzanych wnętrza samochodowego. Dzieje się tak dlatego, że farba do skóry samochodowej naturalnej jest bardzo elastyczna i świetnie nadaje się zarówno do kompleksowej renowacji wszystkich elementów, jak i drobnych napraw, czyli tak zwanych „zaprawek”. Dzięki temu, że stężenie barwników w farbie jest wysokie, możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności, która pozwala na pokrycie bardzo dużej powierzchni skórzanej za pomocą jednego preparatu. Farby są najczęściej nanoszone za pomocą specjalnych gąbek lub też aplikowane za sprawą profesjonalnych pistoletów natryskowych, które służą do prac impregnacyjnych w profesjonalnych punktach. Po naniesieniu specjalnej farby zaleca się nałożenie specjalnego lakieru bezbarwnego, który dodatkowo zabezpieczy całą powłokę przed zewnętrznymi warunkami (zarysowaniami czy odbarwieniami).

Oprócz farb, do pielęgnacji tapicerki skórzanej używa się na przykład środków, które przywracają pierwotny odcień. Są one oferowane w sklepach i punktach motoryzacyjnych. Wraz z nimi zaleca się także używanie odpowiednich preparatów czyszczących, które pozwalają na dogłębne umycie wierzchniej warstwy skóry i zapobieżenie jej wysychaniu i pękaniu.

 

O autorze: Sebastian