Efektywne szkolenie pracownicze

 

To, że praca w grupach nie jest prosta, wie prawie każdy kto jej doświadczył, czyli my wszyscy… Ciężko jest wypracować pewien schemat działania i dojść do porozumienia w sytuacji, gdzie wiele osób ma zupełnie odmienne pomysły i temperamenty. Jednak w przypadku dużych korporacji taka współpraca odbywa się codziennie. Często pomaga w tym coaching zespołowy dla firm, w którym regularnie biorą one udział.

Wspólne zajęcia dla wszystkich pracowników

coaching zespołowy dla firmCzęsto, gdy w firmie ogłosi się, iż przykładowo za tydzień wszyscy razem udajemy się na warsztaty, które pomogą nam zoptymalizować i poprawić efekty wspólnej pracy ludzie patrzą po sobie z ironicznymi uśmieszkami, tak jakby z góry zakładali, że nic z nich nie wyniknie. Cóż, od wielu lat zajmuję się czymś takim jak coaching zespołowy dla firm i muszę powiedzieć, że średnio efektywność podejmowanych przez grupę działań po moich zajęciach wzrasta o połowę. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z prostej przyczyny. Szefowie grup często nie są osobami, mającymi większe umiejętności interpersonalne niż przeciętny pracownik. Skutki czegoś takiego są opłakane ponieważ dany manager nie potrafi wyciągnąć ze swoich ludzi tego co najlepsze. Na zajęciach uczymy całe zespoły tego, by zwracać uwagę na swoje najmocniejsze strony, a nie na same wady swoich współpracowników. Do ludzi trzeba mieć odpowiednie podejście; nie codziennie wszyscy mają się świetnie, są skorzy do żartów, a praca sprawia im przyjemność.

Trzeba być na tyle elastycznym, żeby przy konkretnych oczekiwaniach, które artykułujemy zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Tak, by po prostu dało się je wykonać we właściwy sposób. Często na swoim mailu znajduję wiele wiadomości od właścicieli firm, którzy są zachwyceni efektami kursu.

 

O autorze: Franciszka