Drewniana wiata dwustanowiskowa zamiast garażu

Budując nowy dom trzeba zaplanować wiele niezbędnych elementów. Nie inaczej jest w przypadku miejsca, w którym będzie stał nasz samochód. Coraz częściej zamiast garaży buduje się wiaty drewniane. Czy są jednak zalety tego rozwiązania?

Wiata drewniana z dwoma stanowiskami

dwustanowiskowa wiata drewnianaPierwszą zaletą wiaty drewnianej jest koszt budowy. Garaż murowany jest dużo droższy w wykonaniu a to, przy dzisiejszych cenach materiałów budowlanych jest bardzo ważne. Drugim aspektem jest czas realizacji. Decydując się na murowanie kolejnych ścian garażu musimy liczyć się z tym, że będzie to dłużej trwało. Poza tym trzeba czekać aż zaprawa ściągnie, następnie trzeba całość otynkować i ewentualnie pomalować. W przypadku wiaty wystarczy zakupić zaimpregnowane elementy konstrukcyjne (belki i deski), zapewnić odpowiedni fundament, na przykład układając płytę betonową, oraz zająć się budową. Nie musimy czekać na kolejne etapy i wiatę możemy skończyć w przeciągu kilku dni. Istnieje jeszcze jedna zaleta jaką posiada dwustanowiskowa wiata drewniana a mianowicie ilość miejsca. W przypadku gdy mamy jeden samochód resztę miejsca możemy wykorzystać na przykład na suszenie drewna do kominka lub przechowywanie narzędzi ogrodowych. Wiata może posłużyć również jako miejsce składowania rowerów lub mebli ogrodowych na czas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Istotny jest również fakt, że wiata zajmie nam mniej miejsca więc jest idealnym rozwiązaniem dla budowy na małej działce.

Decydując się na budowę wiaty drewnianej dla naszego samochodu możemy liczyć na to, że jej koszt będzie niewielki a miejsce, które pozostanie wolne możemy wykorzystać do składowania innych przedmiotów wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Wiata drewniana posiada również bardzo ciekawy wygląd dzięki czemu nada naszemu domowi swojskiego klimatu.

O autorze: Daria