Czym jest ozonowanie?

 

Jeżeli marzymy, by nasze pomieszczenie było czyste i naprawdę świeże, nie wystarczy codzienne odkurzanie i sprzątanie z użyciem najlepszych detergentów. Żeby w naszym zapanowała higieniczna czystość i powietrze wolne od wszelkich zanieczyszczeń, ozonowanie jest usługą dla nas. 

Warszawscy specjaliści od ozonowania

ozonowanie warszawaJeżeli jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie niosą ze sobą mikroorganizmy oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jak na przykład cząsteczki smogu, na pewno mamy w planie coś z tym zrobić. Jeżeli nie spotkaliśmy się jeszcze z terminem „ozonowanie”, wyjaśniamy, że jest to zabieg z użyciem ozonu. A jak powszechnie wiadomo, jest to gaz o silnym działaniu utleniającym, co oznacza, że jest wręcz stworzony do dezynfekowania i odświeżania pomieszczeń. Ozonowanie, w przeciwieństwie do innych metod dezynfekcji, nie wymaga opuszczania pomieszczeń na kilkanaście godzin, czy nawet dni. Sam zabieg trwa około godziny, a po nim wystarczy dwadzieścia minut wietrzenia. Po upływie tego czasu, możemy bezpiecznie wejść do mieszkania. Jeżeli interesuje nas ozonowanie Warszawa jest najlepszym miejscem, żeby z niego korzystać. Praktycznie każda firma dezynfekcyjna ze stolicy, ma tą usługę w swojej ofercie. Powstały też nowe przedsiębiorstwa, które trudnią się wyłącznie ozonowaniem. Zarówno pomieszczeń, jak i samochodów. To, czyje usługi wybierzemy, jest kwestią tego, kto wyda nam się bardziej godny zaufania. Wszelkie, niezbędne informacje znajdziemy na stronach internetowych firm dezynfekcyjnych.

Działalność firm dezynfekcyjnych zakłada eliminowanie zagrożenia ze strony wszelkich mikroorganizmów, jak roztocza, wolne rodniki, pleśnie, grzyby, cząsteczki dymu, smogu, etc. Jednak wielką zaletą tego zabiegu jest również eliminowanie ciężkich do usunięcia zapachów.

 

O autorze: Łukasz