Czy warto zdecydować się na dom modułowy?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie jest najlepsze rozwiązanie na szybkie wykonanie własnego domu? Od niedawna na rynku dostępne są tzw. domy modułowe. Są to domy odbiegające od standardowych domów zbudowanych na fundamentach.

Zalety, rodzaje i zastosowanie domu modułowego

Dom modułowyJest to świetne wyjście gdy nasza działka budowlana ma bardzo trudne warunki gruntowe pod budowę zwykłego domu.  Różnica jest także w procesie budowy takiego domu modułowego. Konstrukcja oraz elementy wykończenia tego rodzaju domu odbywa się w halach fabrycznych, a dopiero na działkach budowlanych odbywa się jego łączenie w jedną całość. Wyróżniamy domy z tzw. keramzytobetonu, który wypełnia ramę stalową, a także domy modułowe szkieletowe. Są one bardziej zbliżone do standardowych domów ze względu np. posiadania pozwolenia na budowę. Firma, która projektuje oraz wykonuje domy modułowe są wykonywane tylko do stanu surowego czyli takie obiekty posiadają tylko ściany, okna, drzwi, dach i wszelakie instalacje. Ten rodzaj domów od niedawna wdarł się na rynek i z czasem staje się co raz bardziej popularną rodzajem domów na świecie. Krótki czas oczekiwania to ogromna zaleta domu modułowego. Nie musimy się także martwić o materiały budowlane, ponieważ firma której zlecamy wykonanie takiego domu o wszystko zadba z należytą starannością. Dom modułowy nie tylko pełni funkcje mieszkalną, ale także są traktowane jako mobilne biura firm i sklepy. Zazwyczaj domy z takim przeznaczeniem są budowane z drewna ze względu na wysoką trwałość konstrukcji z której wykonany jest budynek.

 Podsumowując, jest to ciekawa alternatywna dla osób, którym zależy na krótkim oczekiwaniu na swój własny kąt, ale także jest to dobre rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw, które chcą stworzyć biura czy też sklepy. Mobilność domu modułowego jest atutem, dzięki któremu właśnie przedsiębiorstwa co raz częściej sięgają po tego typu obiekt.

O autorze: Cezary