Czy warto położyć panele?

 

Położenie paneli wcale nie musi być prostą i przyjemną czynnością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wiele warunków, które należy spełnić, aby długo cieszyć się panelami. Nieodpowiednie ułożenie na nieprzygotowane podłoże, może niestety znacząco wpłynąć na trwałość naszej nowej podłogi.

Po co mi mata pod panele?

maty pod panele podłogoweNiestety niektórzy układają swoje panele jedynie na folii paroizolacyjnej i uważają, że to w zupełności wystarczy. Uważa się bowiem, że przy odpowiednich warunkach cieplnych, panele poradzą sobie znakomicie. Niestety jest to mylne przekonanie, wynikające najczęściej z chęci zaoszczędzenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jednak z tego, że płacąc raz a dobrze za panele, mamy spokój na wiele długich lat. Rezygnując z podkładu pod panele, zmniejszamy trwałość naszej nowej podłogi. Niestety może to doprowadzić do powstawania pęknięć i ubytków, zwłaszcza gdy posadzka będzie zmuszona zmierzyć się z większym obciążeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie maty pod panele podłogowe. Warto zaznaczyć, że zastosowanie takiej maty jest bardzo często jednym z warunków gwarancji, które stawiają producenci. Wobec tego, jeśli nasze panele bez specjalnej maty ulegną zniszczeniu, to nie będziemy mogli ubiegać się o zwrot kosztów. Taka oszczędność przy układaniu paneli może niestety w późniejszym czasie narazić nas na dużo większe koszty. Maty pod panele wykonany są z różnych materiałów. Najczęściej stosowanym jest podkład korkowy, zapewniający odpowiednią akustykę. Ciekawym rozwiązaniem jest również podkład piankowy.

Zastosowanie maty pod panele jest warunkiem koniecznym, jeśli w razie szkód, będziemy chcieli ubiegać się o zwrot kosztów u producenta. Jeśli tego nie zrobimy, nie mamy co liczyć na pozytywne rozpatrzenie naszej reklamacji. Jeśli mamy problem z wyborem konkretnej maty, możemy poradzić się sprzedawcy w sklepie.

Więcej na www.pianomat.pl

O autorze: Dominika