Co zawiera szampon z olejkami od Dr. Konopki?

Trzeba przyznać, że użycie konopi zarówno w nazwie produktu jak i jego składzie to dość chwytliwe posunięcie. Konopie rzadko kiedy kojarzą się nam z produktami pielęgnacyjnymi, częściej natomiast korelują z popularnymi używkami bądź niezwykłej właściwości włóknami, co więc właściwie łączy je z szamponem?

Zioła wybawieniem – Szampon z olejkami od Dr. Konopki

dr konopka szampon z olejkamiWszelakie kosmetyki pielęgnacyjne pochodzenia naturalnego są aktualnie mocno rozchwytywane. Naturalne składniki takie jak zioła lecznicze, olejki i babcine recepty na piękne włosy, wracają do łask. Widząc tak duże zainteresowanie, producenci dwoją się i troją aby nadążając za obecnymi trendami i opracowywać coraz to nowe produkty, zachowując przy tym dawne receptury. Idąc za tymi wyznacznikami również Dr. Konopka postawił na naturalne i organiczne składniki opracowując pielęgnacyjny szampon do włosów. Producent zapewnia, że wszelakie składniki wykorzystywane do jego produkcji są w 98% naturalne, szerokim łukiem omija jednocześnie wszelkie parabeny, silikony, sztuczne barwniki, a nawet stroni od roślin genetycznie modyfikowanych, czyli często słyszanych GMO. Trzeba mieć świadomość, że dr konopka szampon z olejkami ma działanie regenerujące, a produkt ma za zadanie nadać naszym włosom blask. Przyglądając się jego składzie, pierwsze miejsce zajmuje tak bardzo pożądana woda, dalej etykieta zawiera mnóstwo olejków, w tym także znany Macadamia, który zbawiennie wpływa na końcówki włosów, nadając im zdrowy wygląd. Daremnie szukać w nim wyżej wspomnianej konopi, choć nie przeszkadza to dobremej i bezpiecznej recepturze, którą posiada produkt. Ponadto ogromnym plusem są certyfikaty BDIH Cosmos Organic i Vegan, które podkreślają, że kosmetyk przyjazny jest środowisku, a także weganom.

Obecnie, kiedy nasze włosy narażone są na nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, ale również zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, może warto zafundować im odrobinę luksusu i ofiarować im to, z czym tak naprawdę powinny mieć do czynienia codziennie – z naturą.

O autorze: Grzegorz