Ciepłe i cieniutkie kołdry

Komfort naszego snu ma ogromny wpływ na to, jak będziemy się czuli po przebudzeniu. Chcąc zadbać o dobrą jakość snu warto nie tylko pilnować godzin, które przesypiamy, ale przede wszystkim zadbać o dobrej jakości materac i oczywiście pościel. Często bagatelizujemy tę ostatnią kwestię podczas, gdy pościel potrafi mieć duże znaczenie względem jakości naszego snu.

Wysokiej jakości kołdry

kołdra z alpaki producentChcąc zadbać na najwyższym poziomie o komfort naszego snu najczęściej skupiamy się jedynie na tym, aby posiadać wygodny materac oraz przesypiać te minimum siedem godzin w nocy. Tymczasem pościel również ma ogromne znaczenie względem jakości naszego snu dlatego warto zadbać także o tę kwestię. Miękka i wytrzymała pościel to pierwszorzędne cechy na jakie zwracamy uwagę, a taką pościelą jest właśnie kołdra z alpaki producent takiej pościeli na naszym polskim rynku jest niejeden, dlatego warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, gdzie łatwo nam będzie znaleźć idealną kołdrę dla nas chociażby pod względem jej rozmiarów. Jedną z największych zalet kołdry z alpaki jest termoizolacja ponieważ wełna z alpaki jest znacznie cieplejsza niż wełna z owcy. Co więcej, wełna z alpaki nie wchłania wilgoci, więc kołdra zapobiega przegrzaniu się organizmu. Kolejną istotną kwestią jest grubość takiej kołdry. Pomimo tego, że jest niebywale ciepła, kołdra z alpaki jest znacznie cieńsza od tych tradycyjnych, co czyni ją także wygodniejszą w użytkowaniu.

Wełna z alpaki nie podrażnia skóry, więc osoby z wrażliwą skórą, które typowa wełna „gryzie” nie muszą obawiać się o podobną reakcję organizmu na kołdrę wykonana z wełny alpaki. Kołdry te są także hipoalergiczne ponieważ nie zawierają lanoliny, a także są bardzo łatwe w czyszczeniu. Nie mają tendencji do zbierania kurzu, a dzięki właściwościom termoizolacyjnym, które utrzymują kołdrę w suchości nie rozwijają się w niej także roztocza, bakterie, czy też grzyby.

 

O autorze: rabartosz