Budowa nowoczesnych domków

Nie tylko murowany dom może być ciepły i bezpieczny, ale także drewniany. Obecne technologie w budownictwie mieszkalnym pozwalają na znacznie skuteczniejsze budowanie domów niż jeszcze kilka dekad temu. Nowoczesne domy są zdrowe i ekologiczne.

Kiedy wybudować dom?

domy nowoczesne dolny śląskW przypadku domów z cegieł, ich budowa zajmuje wiele miesięcy i na dodatek nie może być prowadzona w trakcie ujemnych temperatur. Z pewnością jest to minus takich budowli, które pomimo tego są najczęściej stawiane. Jednak z biegiem czasu ludzie się przekonują do innych, bardziej nowoczesnych domów, których wykonanie zajmuje znacznie mniej czasu. Jeżeli decydujemy się na domy nowoczesne Dolny Śląsk jest obszarem, gdzie bez problemu znajdziemy firmy budowlane realizujące takie zlecenia. W ostatnich latach zyskują na popularności domki z drewna, które mogą służyć jako letniskowe, ale także jako całoroczne. Firmy budowlane przeważnie dysponują gotowymi projektami takich domów, które mogą wybudować dla klientów, ale także są w stanie postawić dom zgodnie z indywidualnym projektem. Budowę nowoczesnych domów zaczyna się od wykonania z termopłyt fundamentów, które dodatkowo są ocieplone w pionie i w poziomie. To zapewnia doskonałą izolację przed zimnem i wilgocią. Kiedy podstawa jest gotowa, to można przystąpić do stawiania konstrukcji z drewnianych belek. Ostatnim krokiem jest montaż bocznych ścian, stropu i dachu  gotowych elementów oraz uszczelnienie miejsc połączeń. Montaż prefabrykatów najczęściej zajmuje maksymalnie kilka dni.

Nowoczesny dom wcale nie musi być drogi, jeżeli chodzi o jego budowę. Drewniane domy, budowane innowacyjnymi technologiami, są nawet o połowę tańsze niż budynki murowane oraz mają wykonane doskonałe ocieplenie, które sprawia, że dom jest energooszczędny.

O autorze: Daria