Body z rozpięciem

 

Każde dziecko jest noworodkiem przez pierwszy miesiąc życia, a później przez kolejne miesiące aż do ukończenia pierwszego roku życia jest niemowlakiem. Przez ten czas maluchy przeważnie mają zakładane body, które są najbardziej praktycznym ubrankiem.

W jakiej formie są body dla noworodków?

rozpinane body dla noworodkaKażda mama ma w ciąży robione badanie ultrasonograficzne, na którym określana jest wielkość malucha. Jednak nigdy do końca nie wiadomo jak duże będzie dziecko zaraz po urodzeniu. Dlatego też większość z nich kupuje ubranka przynajmniej w dwóch najmniejszych rozmiarach. Najczęściej jest to pięćdziesiąt sześć i sześćdziesiąt dwa, bo większość noworodków się do nich mieści i mają jeszcze sporo miejsca na pieluszkę. Ponieważ tak małe dzieci nie są jeszcze przyzwyczajone do codziennego ubierania i rozbierania, to lepiej kupować rozpinane body dla noworodka. Korzystanie z nich jest bardzo proste dla rodzica, a maluchowi nie przysparza stresu. Wystarczy rozpiąć body i położyć na nim malucha, a następnie delikatnie wsadzić rączki do rękawów. Na koniec pozostaje tylko zapiąć zatrzaski i niemowlak jest ubrany. Body są dostępne w wielu kolorach i fasonach dla dziewczynek i chłopców, dzięki czemu każda mama znajdzie idealny model dla swojego malucha. Niemalże zawsze są one uszyte z bawełny, która pozwala skórze oddychać i pochłania nadmiar wody. Jest to ubranie, które sprawdzi się o każdej porze roku, a dodatkowo pozwoli na łatwą i szybką wymianę pieluszki, gdyż mają rozpięcie w kroku na zatrzaski.

Body w dowolnym rozmiarze, kolorze i fasonie kupimy na pewno w sklepach z artykułami dla niemowląt lub w sklepach odzieżowych z działem dla niemowląt. Nie są one drogie, ponieważ najtańsze modele kupimy już za niecałe dziesięć złotych w stałej sprzedaży.

 

O autorze: Damian