Zbiorniki na nieczystości z betonu – tańsze i stabilniejsze

Nie do wszystkich miejscowości dociera kanalizacja, w związku z tym nieczystości gromadzone są w specjalnych zbiornikach umieszczanych w ogrodach domów jednorodzinnych – w szambach. Większość firm, które zajmują się sprzedażą i montażem szamb betonowych, posiada odpowiedni sprzęt, którym może przewieźć zbiornik, a następnie go zainstalować w gruncie.

Wybór pojemności zbiornika na nieczystości dla domu jednorodzinnego

szamba betonowe wykonywane w RadomiuZdarza się jednak, że montaż nie jest możliwy ze względu na brak miejsca na posesji. Czasem jest tak mało miejsca na posesji, że samochód transportowy ze zbiornikiem po prostu nie jest w stanie na nią wjechać. Wbrew pozorom prefabrykaty wykonane z betonu są tańsze w zakupie. Mogłoby się wydawać, że to plastik jest materiałem tańszym i lżejszym, w związku z czym szamba plastikowe będą mniej kosztowne. Jest inaczej – cena ma rekompensować ewentualne problemy z montażem szamba betonowego. Warto postawić na szamba betonowe wykonywane w Radomiu, jeśli zależy nam na zbiornikach o długiej żywotności. Szambo betonowe to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli planowana jest w danej miejscowości instalacja kanalizacji miejskiej w niedalekiej przyszłości. Zbiornik nie jest drogi, więc nie ma się co martwić wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Ta inwestycja na pewno się opłaci. Jedna osoba jest w stanie wyprodukować od 100 do 200 litrów nieczystości na dobę. To całkiem sporo. Wynika stąd, że zbiornik będzie w stanie zmieścić nieczystości z 2 tygodni.

Oczywiście nie chodzi tu tylko o jedną osobę, ale raczej całą rodzinę czteroosobową, która jest w stanie wyprodukować nawet ponad 10 000 litrów nieczystości w tym czasie. Dlatego warto opróżniać szambo raz na 2 tygodnie. Zazwyczaj robi się to rzadziej – wszystko zależy od pojemności zbiornika. Wybierając pojemność zbiornika, zawsze należy kierować się wyższymi wartościami.

O autorze: Tamara