Zastosowanie siatek plecionych

 

To jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych do konstrukcji ogrodzeń. Tego typu siatki powstają poprzez splatanie drutów wykorzystywanych do produkcji siatek. Siatki te są dość elastyczne i nie pozbawione są cech estetycznych, jednak z powodzeniem mogą być stosowane jako rodzaj ogrodzenia w gospodarstwach rolnych, czy jako ogrodzenie wyznaczające teren wybiegu dla zwierząt.

Typy siatek oraz sposób ich produkcji

siatki plecioneNa rynku dostępnych jest wiele typów siatek wykorzystywanych jako elementy ogrodzeń. Od bardzo estetycznych i precyzyjnie wykończonych, po standardowe siatki plecione. Z uwagi na charakter oraz właściwości siatki mają zastosowanie w różnych przestrzeniach. Siatka cięto ciągniona powstaje w wyniku stapiania drutów w miejsce splotu. Zapewnia to dużą wytrzymałość ogrodzeniu oraz odpowiedni, elegancki efekt wizualny. W przypadki siatek plecionych, powstają one w procesie splatania ze sobą drutów używanych do ich produkcji. Z uwagi na proces produkcyjny, są one bardzo tanie, nie zapewniają jednak odpowiedniego efektu wizualnego. Z tej racji mają zastosowanie wyłącznie praktyczne. Z powodzeniem wykorzystywane są w gospodarstwach rolnych, jako element wyznaczający teren pastwisk. Świetnie sprawdzają się jako rodzaj ogrodzenia dla zwierząt domowych. Innym miejscem zastosowania są place budów, gdzie niezbędne jest wyznaczenie oraz ogrodzenie działki budowlanej niskim kosztem.

Na rynku dostępnych jest wiele typów ogrodzeń. Jednym z nich jest siatka pleciona. To bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w przypadku potrzeby postawienia prowizorycznego ogrodzenia, nim pojawi się właściwy płot. Dlatego siatki stosowane są na terenie placu budowy, w celu wyznaczenia terenu oraz odgrodzenia go. Siatki stosuje się także jako ogrodzenia dla zwierząt.

 

O autorze: aniam