Zasady zakładania ogrodów

Każdy właściciel domu z ogrodem marzy o tym, aby był on wyjątkowy i niepowtarzalny. Choć wymaga to pracy i zaangażowania jest absolutnie tego wart. Istnieje wiele możliwości urządzenia ogrodu, wiele styli. Dziś na tapecie piękny i romantyczny ogród rustykalny.

Charakterystyka ogrodu rustykalnego

zakładanie ogrodów mazowieckieChoć zakładanie ogrodów mazowieckie wymaga od nas sporo pracy to z pewnością efekt końcowy wynagrodzi wszelkie trudy. Przejdźmy najpierw do projektu, musimy zastanowić się co będziemy robić w naszym ogrodzie, w jaki sposób chcemy w nim spędzać czas, jakie podstawowe funkcje ma on spełniać. Ważne jest, aby przy zakładaniu ogrodu wziąć pod uwagę liczbę domowników oraz, także ich oczekiwania względem podwórka.  Teraz bardzo ważna sprawa, zastanówmy się i oceńmy czy rustykalny pomysł na ogród będzie pasował, będzie spójny z naszym domem, jeżeli tak jest to zabieramy się do pracy! Kiedy już ustalimy powyższe kwestie przejdźmy do stworzenia pięknego rustykalnego ogrodu. Ogród rustykalny kojarzy się z wsią, ze swobodą i naturą i taki właśnie jest. Fantastycznie możemy w niego wkomponować starocie, czyli stare meble ogrodowe, lub nawet stary babciny kredens czy stół. To co jest charakterystyczne dla tego stylu to natura, niech rośliny rosną w swojej naturalnej formie, nie nadawajmy im specjalnego kształtu. Postawmy w dużej mierze na gatunki liściaste, na pnącza. Postawy na pastelowe kolory i skontrastujmy je z żywymi barwami kwiatów.

Często do dekoracji wykorzystywane są stare meble oraz naczynia, które wyglądają pięknie w otoczeniu kwiatów i krzewów. Ogród rustykalny kojarzy nam się z naszymi dziadkami mieszkającymi na wsi, z ich studnią i pięknym ogrodem. Styl wiejski, rustykalny sprzyja odpoczynkowi, regeneracji naszego umysłu, pozwala napawać się cudownym i naturalnym widokiem.

O autorze: Aleksandra