Zamówienie wiązanki pogrzebowej

Nigdy nie lubiłem pogrzebów, zresztą kto je lubi. Czasami jednak zdarzały się sytuacje, że człowiek musiał pójść na jakiś. W zeszłym miesiącu był pogrzeb mojej ciotki, która była już w sędziwym wieku ponad osiemdziesięciu dziewięciu lat.

Dobrze wybrana wiązanka pogrzebowa

wiązanki pogrzebowe wrocławŻona wysłała mnie przed pogrzebem do kwiaciarni, żebym kupił jakąś wiązankę. Ona czasu nie miała, ponieważ musiała zostać dłużej w pracy. Poszedłem do tej kwiaciarni, którą mi wskazała. Dostępne tam były najtańsze wiązanki pogrzebowe wrocław i tylko tam miałem kupić. Do pogrzebu było kilka dni i kwiaciarka mi powiedziała, że mogę zamówić wiązankę a w dniu pogrzebu ją odebrać co mi zdecydowanie odpowiadało. Wybrałem wiązankę z prawdziwych kwiatów i obawiałem się, że do tego czasu padną a tak miałem odebrać świeżą. Kobieta w kwiaciarni była dość pomocna, ponieważ nie do końca wiedziałem na jaką wiązankę się zdecydować. Pytała dla kogo ona jest oraz o wiele innych kwestii. Ostatecznie poleciła mi wiązankę pogrzebową, która od razu mi wpadła w oko i wiedziałem, że żonie także będzie odpowiadała. Rzeczywiście to tania kwiaciarnia, ponieważ zapłaciłem niedużo. Wpłaciłem co prawda zaliczkę, ale cena całościowa była zapisana na zleceniu. W piątek z rana przed pogrzebem pojechałem odebrać tę wiązankę. Była doskonale wykonana i prezentowała się o wiele lepiej niż sobie wyobrażałem. Żonę to przez to zaskoczyłem, ponieważ nie spodziewała się, że aż tak dobrego wyboru dokonam. Nie było to wcale takie trudne.

Do tej kwiaciarni później przychodziłem cały czas jak miałem do kupienia jakieś kwiaty na różne okazje. Żona to nawet zaczęła częściej dostawać ode mnie kwiaty i była zadowolona z tego powodu. Zaprzyjaźniłem się nawet z ekspedientką, która okazała się dość miła.

O autorze: Cezary