Zalety montażu podłogi z żywicy epoksydowej – jakość i trwałość

Podłoga epoksydowa kojarzy się przede wszystkim z przemysłem – kiedyś często była montowana w zakładach produkcyjnych, magazynach. Wynikało to z faktu, że jest to podłoga bardzo solidna i też łatwa w utrzymaniu czystości.

Podłogi żywiczne w zakładach przemysłowych i domach jednorodzinnych

podłoga z żywicy epoksydowej wrocławNajczęściej kolor takiej podłogi jest biały, w związku z czym nadawała się idealnie do budynków przemysłowych. W ostatnich latach podłoga epoksydowa stała się popularna także w aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Zaletą takiej podłogi jest to, że nie posiada spoiw, łączeń. To z kolei sprawia, że małe mieszkania, małe pomieszczenia, w których zastosowano taką posadzkę, wydają się być większe wizualnie. Poza tym lepiej czyści się podłogę, która nie posiada łączeń. Podłoga tego typu idealnie komponuje się z różnymi aranżacjami wnętrz, wieloma stylami – zarówno ze stylem klasycznym jak i nowoczesnym. Z pewnością podłoga z żywicy epoksydowej wrocław nie należy do najtańszych rozwiązań, ale warto postawić na takie rozwiązanie, bo możliwości jest znacznie więcej! Podłoga z żywicy epoksydowej doskonale nadaje się do wykonania projektu podłogi 3D. Wtedy kładzie się podłogę transparentną, pod którą umieszczane są różne grafiki. Dzięki temu podłoga może wyglądać jak morze, pole kwiatów, trawnik i nie tylko. Najczęściej tego typu podłogi montowane są w salonach. Często są to białe, nowoczesne salony z kominkami.

Warto wspomnieć, że podłogi z żywicy epoksydowej kładzie się długo, więc właściciele muszą uzbroić się w cierpliwość. Przede wszystkim należy wykonać wylewkę betonową. Taka wylewka schnie około miesiąca. Następnie wylewka musi zostać opracowana tak, by była idealnie równa. Tylko wtedy możliwa jest profesjonalna instalacja podłogi epoksydowej. Ważne jest też to, że podłoga epoksydowa może zostać podłączona do wodnego ogrzewania podłogowego.

O autorze: Damian