Wymienniki ciepła dla firm

Firmy powinny zadbać o odpowiednie urządzenia pozwalające na nieprzerwaną obsługę odzyskiwania ciepła, które może być przeprowadzane przy wykorzystaniu różnych technik.Ciepło może być odzyskane przy wykorzystaniu urządzeń, tak zwanych wymienników ciepła. 

Metody odzyskiwania ciepła w firmach

przemysłowe wymienniki ciepłaWymienniki ciepła, w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa, wykonane są standardowo z materiału, ze stali nierdzewnej 304, a także składają się z cylindra w kształcie sześcianu, który jest jednym z najbardziej popularnych wariantów wymienników ciepła. Wymienniki mogą być również wykonane ze stali kwasoodpornej 316. Instalowane są zarówno pod ziemią, jak i na parterze obiektu, co gwarantuje większą efektywność odzyskiwania ciepła. Przemysłowe wymienniki ciepła gwarantują wydajność w okolicach 70%, co jest bardzo dobrym wynikiem, do którego firmy stosujące tego rodzaju urządzenia powinny dążyć. Przez wymiennik przemysłowy ciepło może być pompowane przez większość kanałów zawartych w projekcie technologicznym, który zapewnia nieprzerwaną obsługę oraz wysoką wydajność urządzenia. Odzyskiwania ciepła może być przeprowadzane w strumieniu, to znaczy na jeden litr ścieków przypada litr wody podgrzanej. Drugim wariant jest ogrzana woda, która może być przechowywana w zbiorniku buforowym.

Nowoczesne rozwiązania w zakresie odzyskiwania ciepła pozwalają na zachowanie najwyższej jakości produktów, które charakteryzują się cichą pracą oraz małą powierzchnią, która jest przez nie zajmowana. Wykonanie ze stali nierdzewnej pozwala na wysoką trwałość. Przemysłowe wymienniki ciepła posiadają wlot ścieków, wylot ochłodzonych substancji ściekowych, a także składają się z pompy wysokociśnieniowej z falownikiem i kolektory spustowe, dzięki którym cała maszyna funkcjonuje.

O autorze: Aleksandra